• Beauty  • Pedikúra v pohodlí domova

Pedikúra v pohodlí domova

Na léto si sice ještě chvíli počkáme, ale zato se můžeme těšit z plesové sezóny, která je právě v plném proudu… a proto je důležité se o chodidla pořádně starat!

Nejlepší možnost jakou vám můžeme poradit je zajít si do kvalitního salonu a nechat se hýčkat službami pedikérky. Ta vaše nohy upraví, zatímco vy si můžete přečíst oblíbený časopis, nebo si dát kávu a jen tak relaxovat. Ale pokud je váš program tak nabitý, že do něho tuto proceduru prostě nenacpete, nebo hledáte ekonomičtější variantu, nebo se prostě jenom ráda zkrášlujete sama máme pro vás tipy jak na to v pohodlí domova!

1. Krok číslo jedna spočívá v koupeli. Tím se kůže na nohou změkčí a bude jednodušší ji odstranit. V obchodech pořídíte spoustu různých solí, olejů a mýdel, které jednoduše přidáte do vody, nebo můžete sáhnout po citronu a klasické mořské soli kterou máme všichni v kuchyni. A pokud by jste radši něco intenzivnějšího, tak zkuste smíchat ¼ hrnku jablečného octa, stejné množství Listerinu (ano, čtete správně), a hrnek teplé vody. Nohy nechejte ponořené 10-15 minut.

a060885785941bced4a5a8268b3a9c9f

2. Po této lázni už to půjde jako po másle. Takže se chopte pemzy a kůži odstraňte. Pozornost věnujte převážně velmi ztvrdlým místům.

3. Dále přicházejí na řadu nehty! Začněte nehtovou kůžičkou, která je díky koupeli stále změklá. Zatlačte ji nejlépe pomerančovým dřívkem a tu která zůstala na nehtech jemně odstraňte tzv. manikůrní vidličkou.

cuticle-remover

4. Při zastřihávání nehtů si dávejte velký pozor! Je důležité nehty na nohou zastřihávat do rovna, aby jste předešli jejich zarůstání.

5. Potom pilníkem vyhlaďte, aby se nezadrhávaly a vyleštěte leštičkou na nehty.

6. A teď přichází ta nejzábavnější část a to lakování. Tady se fantazii meze nekladou…. Nezapomeňte ale použít podkladový lak, aby vám nehty nezežloutly.

572038b0f9218975cae4f6636f8b774c

7. Tak… v tuto chvíli přichází na řadu už jenom třešnička na dortu a to v podobě hutného, hydratačního krému, který nohy vyhladí, zvláční a dodá jim potřebnou vláhu. Můžete si doma udělat zábal. A to tak, že na chodidla nanesete opravdu štědré množství krému, másla nebo třeba i vazelíny a natáhnete bavlněné ponožky. Bavlněné proto, že udržují lépe teplo, ale můžou to být jakékoli ponožky, které najdete. Za toto vám nohy obzvlášť poděkují!

a18690fc9302f2be047793ae3552b982

Zdroje: 1, 2, 3, 4