• Beauty  • Podkladové báze

Podkladové báze

Velmi oblíbený produkt mezi vizážisty, který zaručí dokonalý vzhled pleti a rozhodně by neměl chybět i ve Vaší kosmetické taštičce.

Podkladová báze, nebo také primer zvládne spoustu úkolů. Mezi ty hlavní patří vyrovnání povrchu pleti. Dostane se do pórů, vrásek, jizviček a vytvoří sjednocený povrch připravený na nanášení makeupu, kterému báze několikanásobně zvýší životnost.

Báze je převážně bezbarvá. Můžete ji ale pořídit i s jemnými třpytivými částečkami, které pleť rozzáří a rozjasní. Naprosto ideální na večerní líčení. Nádherný efekt vytvoří báze Tom Ford – Illuminating Primer, nebo ĽOreal Paris – Lumi Magic Primer.

36855 loreal-magic-lumi-light-infusing-primer

Pokud vás trápí mastná pleť, tak i na vás výrobci mysleli a na pultech parfumerií a drogerií najdete i tzv. oil free báze, které pleť dokonce zmatní. Vyzkoušejte například hvězdu mezi bázemi pro problematickou pleť Benefit – Pore professional, který minimalizuje viditelnost pórů, nebo třeba Lancôme – La Base Pro.

maxresdefault096018124968_LABASEPRO_2014_1000x1000

A teď k samotné aplikaci… Báze rozhodně nenahradí krém na pleť, spíše naopak může pleť vysušovat, takže rozhodně začněte nanesením vašeho oblíbeného krému, séra a veškeré pečující kosmetiky, kterou používáte. Potom začněte nanášet bázi. S množstvím to nemusíte přehánět, tady platí staré známé pravidlo – méně je více. Nanášejte od středu a rozmazávejte směrem ven. Zaměřte se na oblasti s nedokonalostmi a místa, kde je obvykle životnost vašeho makeup nižší.

wheretoputprimer

Podkladová báze má ale také jednu nevýhodu. Je plná silikonů, které jak je známo nejsou pro pleť zrovna to nejvhodnější, protože ucpávají póry a pleť nemůže dýchat.  Proto nezapomeňte po použití báze pleť důkladně odlíčit.

Zdroje: 1, 2, 3, 4, 5, 6