• Styling  • Podzim diktuje návrat k ženskosti

Podzim diktuje návrat k ženskosti

Kdybyste si letos na podzim měla vzít jen jednu věc, ve které budete IN, vezměte si sukni. Sukně jsou neskutečně ženské a budou se nosit ve všech svých podobách. Dlouhé, krátké, úzké i široké. Tak toho využijte a vyberte si.

A jaké sukně doporučují přední módní návrháři? Tady jsou jejich návrhy pro podzimní sezónu 2019
Minisukně, symbol sexuální revoluce 60. let, je zpět

Vynálezkyní minisukně je módní návrhářka Mary Quantová. V šedesátých letech, svým zkracování odstartovala neopakovatelný módní trend, který přetrval roky a stále se vrací na mola světových módních značek.

A ani letos na podzim to není jiné. Mini jsou číslem jedna v kolekcích tak slavných návrhářských domů, jako je Prada nebo Yves Saint Laurent.

Máte raději maxi? Ani s ní nebudete mimo

Protože móda současnosti je rozmanitá a často jde i do extrémů, jsou v módě v kontrastu k mini, také maxisukně. A ne ledajaké, opravdu hooodně dlouhé. Mají tu velkou výhodu, že zakryjí, co nechcete, aby bylo viděno, a zároveň udělají z každé ženy princeznu.

Na letošní podzimní sezónu si pro vás neskutečně krásné maxisukně připravily takové značky jako je Chanel nebo Chloé.

Oblečená, neoblečená

To je prvek letošního podzimu, pro který si návrháři vypůjčili myšlení chytré horákyně – ani mini ani maxi. Jde o sukně průhledné neboli transparentní. Budete tak mít na sobě zároveň mini i maxi sukni. Ideální řešení pro ty, které se nedokáží rozhodnout.

Inspiraci hledejte u návrhů pro podzim 2019 královské značky Dior nebo Valentino.

U babičky ve skříni najděte jednu plisovanou

Taky měla vaše babička dlouhou, kostkovanou, tvídovou, plisovanou sukni? Ta moje k ní nosila hnědý rolák s dlouhým rukávem. Věřte tomu, nebo ne, přesně takový out fit je trendem letošního podzimu.

Návrat k sedmdesátkám a dlouhé plisované sukně. Trend, který najdete v kolekcích světových módních značek, jakými jsou Celine nebo Luke.

Džínovky, jsou zase v módě, krátké i dlouhé

Džínové oblečení je, a bude, trendem snad úplně v každém období. Takže ani nebudete muset hledat dlouho, protože každá z nás nějakou tu džínovou sukni ve skříni má. Tak šup. Najít, oprášit a vyrazit. Denim totiž letos na podzim zase letí.

Ve své podzimní kolekci pro rok 2019 Dsquared2 to potvrzují návrháři Dean a Dan Caten. Nebo například světová módní značka Sacai.

Volánky letos vládnou i v módě sukní

Rády si připadáme jako princezny. Sukně je pro takový pocit základ. A cp byste řekly na to, kdyby byla ještě volánková? Podzim 2019 pohádkám přeje, a proto jsou sukně s volánky jedním z jeho top trendů.

Na pocitu výjimečnosti, v sukni s volánky, neubere ani když si k ní vezmete svetr, jako v kolekci módní značky Chloé.

Rozmanitost letošních trendů vám dovoluje vybrat si sukni, které bude sedět právě vám.

A jaká je ta nejlepší? Názor na to měl i věhlasný Winston Churchil:

„Dobrý proslov by měl být jako dámská sukně: dost dlouhý aby zakryl subjekt a dost krátký aby vzbudil zájem.“

Zdroje: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13