• Fashion News  • Veganské boty – kde je koupit a můžou být i stylové?

Veganské boty – kde je koupit a můžou být i stylové?

Veganství už dávno není jen o jídelníčku bez jakýchkoliv živočišných produktů. Dnes je veganství vnímáno jako životní styl se vším všudy. Běžně se dá sehnat veganské oblečení či kosmetika, s veganskou obuví je to však o něco složitější. Kde veganské boty sehnat a jak si ověřit, že jsou skutečně veganské? Které značky jsou vegan-friendly? To vše se dočtete v následujícím článku.

Veganství se poslední dobou skloňuje ve všech pádech, podobně jako související téma ochrany životního prostředí a globálního oteplování. Stále více lidí se přidává na stranu této filosofie a životního stylu, který spočívá ve snaze co nejvíce minimalizovat způsobování utrpení všech živých tvorů. A jak už bylo zmíněno, veganství se nezastavilo jen u stravovacích návyků, ale je vnímáno v mnohem širším měřítku. Jedním z aspektů veganství je i způsob oblékání. V dnešní době nákup veganských oděvů není žádný problém, jelikož oblečení tohoto druhu je v obchodech snadno dostupné.

Jak je to ale s obuví? Pokud např. uvidíte na štítku, že obuv je vyrobena z ekologické kůže, ještě není 100% jisté, zda daná firma nepoužila materiály zvířecího původu. Hledajíc veganské boty musíte tedy důkladně číst informace na štítku a v případě pochybností se otázat prodejce. Může se totiž stát, že některé modely zhotovené z ekologické kůže, nebo jiných syntetických materiálů, mají veganský svršek, ale ve vnitřku bot se nachází vložka z kůže nebo vlny. Je třeba si dát pozor i na lepidla, které u konvenčních bot často živočišné složky obsahují. Pečlivé čtení informací na daných botách je tedy základem při jejich nakupování.

České e-shopy s veganskou obuví:

Zahraniční e-shopy s veganskou obuví:

https://www.instagram.com/p/B2PjgcKJUXZ/?utm_source=ig_web_options_share_sheet

Značek, které se specializují na veganskou či udržitelnou a etickou módou obecně, je opravdu mnoho. Jejich popularita vzrůstá každým dnem a vybere si z nich každý, kdo chce pomoci našemu prostředí. Co říkáte vy? Dejte nám vědět, jestli vás veganské boty zaujali nebo jestli už nějaké doma náhodou nemáte!

Zdroje: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7