• Fashion News  • Přičarujte si ženskou sílu za pomoci jedinečného šperku z kolekce Janji Prokić

Přičarujte si ženskou sílu za pomoci jedinečného šperku z kolekce Janji Prokić

Hlavním motivem nové kolekce Sadalsuud české designérky Janji Prokić jsou hvězdy a jejich síla. Autorka kolekci představila na letošním Desingbloku a sklidila s ní zasloužený úspěch a obdiv návštěvníků. Jedinečná kolekce inspirovaná hvězdou Sadalsuud učaruje i vás. Probuďte v sobě vnitřní ženskou sílu, křehkost i zranitelnost a vraťte se k ženské přirozenosti, to je posláním nové kolekce Janji Prokić. V  této cestě za přirozeností a štěstím vám pomohou především drahé kameny se svými magickými účinky, které jsou dominantou této originální kolekce.

Hvězda Sadalsuud není jen tak obyčejná hvězda, je nejjasnější ze souhvězdí Vodnáře a Sadalsuud v překladu znamená nejšťastnější ze šťastných. Šperky tu nejsou jen od toho, aby nás zdobily, mají nám přinést štěstí a vnitřní sílu. Kolekci Sadalsuud vévodí výrazné prsteny, jejichž dominantou jsou drahé kameny. Autorka v této kolekci totiž sází nejen na drahé kovy, ale také na sílu drahých kamenů. Výrazné prsteny ze zlata a stříbra s originálním designem jsou osazeny diamanty a ústředním bodem šperku je drahý kámen, který s sebou nese nezastupitelné magické poslání. Kolem kamene je shluk malinkých hvězdiček, které nám připomínají právě jasnou noční oblohu posetou hvězdami.

Prsten s růženínem, který otevírá srdeční čakru, je nositelem vnitřní lásky sama k sobě. Růženín je u mnoha žen velice oblíbeným kamenem, a to především díky něžné růžové barvě, je také symbolem lásky, krásy a uzdravování.

„Společnost si vytváří mnoho hvězd, ke kterým vzhlížíme, ale měli bychom si uvědomit, že jsme sami sobě také hvězdy,“ poznamenává ke kolekci Janja Prokić.

Prsten se zlatavým až červeným sagenitem, kterému se lidově říká Venušiny vlasy, je symbolem souladu ženské křehkosti a síly. Drobná vlákna sagenitových krystalů prorůstají křišťály a jsou pravým významem oné křehkosti v masivu.

Posledním z trojice prstenů z kolekce Sadalsuud je prsten se zeleným vltavínem. Vesmírný kámen pojí Zemi s hvězdami a najdete ho na jediném místě, a to v Čechách.

K výrazným prstenům lze pořídit náhrdelník s přívěskem, jehož střed zdobí též drahý kámen. V nové kolekci si však vyberou i ženy, které dávají přednost jednoduchosti před zdobností, drobné prstýnky s hvězdičkami si zajisté zamilují .

Šperk pro Janju Prokić není jen vizuální záležitost, musí mít hlubší význam. Ve své tvorbě se inspiruje především přírodou, studiem šamanismu, symbolismu či bílé magie, svým dětstvím, sny a pohádkami. Každá Janjina kolekce je neopakovatelná. V její tvorbě můžeme pozorovat i inspiraci knihou Malý princ od Antoina de Saint-Exupéryho.

„Miluješ-li květinu, která vyrostla na nějaké hvězdě, rád se v noci díváš na nebe. Všechny hvězdy rozkvétají květinami…“ – Antoine de Saint-Exupéry, Malý princ

Designérka vytváří i šperky na zakázku. Navštivte její studio na Uhelném trhu v Praze a vyberte si šperk, který má nejen originální design, ale bude dokonale sedět i k vaší osobnosti.

Zdroj: archiv značky Janja Prokić