• Lifestyle  • Lelí’s cupcakes: Velký sen o malém dortíku

Lelí’s cupcakes: Velký sen o malém dortíku

Na úplném počátku byl sen, inspirace americkými „sladkými ráji“. Díky vášni pro pečení, píli a podpoře lidí, kteří jejím cupcakům fandili, mohla Lelí otevřít obchod a vydat kuchařku, a tak nejednomu člověku osladit život.

Touha věnovat se cupcakům a vlastně i sen o otevření vlastního obchodu se zrodil v hlavě Lenky Hnidákové alias Lelí už v roce 2012 v San Francisku. Byli tam s manželem Jakubem na svatební cestě a specializované dortíkové obchůdky je naprosto nadchly. Po příjezdu Lelí začala zkoušet recepty a pekla pro kolegy z mediální agentury, kde pracovala. Časem pak založila značku Lelí’s cupcakes.

Lelí je snílek. Věří na lásku, pravdu, skřítky a anděly, ale také na to, že když člověk něco chce, tak pro to musí něco udělat. Její cupcaky si získaly mnoho fanoušků a právě oni jí pomohli splnit si sen. Podnik vznikl díky crowdfundingu na HitHitu v roce 2016. Obchod, který by se specializoval na cupcaky, v Praze do té doby chyběl. Dalo by se říct, že je to jedno z nejsladších míst ve městě. Najdete ho u Karlova náměstí. Můžete zde posedět, dát si k sladkému dortíku s krémem kávu, čaj nebo domácí limonádu, odpočívat, klábosit s kamarádkou… nebo na tuhle dobrotu zajděte se svým malým capartem.

Lelí říká, že prvními povedenými cupcaky byly jejich „ikonické deluxe čokoládové s tekutou čokoládovou náplní uvnitř.“ No nezní to skvěle? Dále dortíky nabízí samozřejmě i v různých bezlepkových či veganských variantách. Pokud byste cupcaky chtěli k nějaké speciální příležitosti, můžete si je (s dostatečným předstihem) objednat.

A nezůstalo jen u obchodu/kavárny. Lelí sepsala i knihu, která je plná receptů, postupů a doporučení, jak na nejvláčnější těsto a jak nazdobit ten nejlehčí a nejchutnější krém. O produkci se postaral její manžel Jakub a fotky nafotil jejich kamarád fotograf Jan Martinec.

„Mým cílem bylo, aby knížka motivovala k vytvoření vlastního receptu, ale samozřejmě vím, jak velkou roli v tomhle procesu hraje inspirace, takže v knize nechybí ani kapitola věnovaná hotovým dortíkům v ověřených a oblíbených kombinacích od nás z krámku. Je určitě fér říct, že jediné, co v knize nenajdete, je recept na náš deluxe čokoládový korpus, ten si střežíme jako výrobní tajemství. Tenhle recept se u nás bude dědit po generace,” dodává s úsměvem, Lelí.

Není to ale jen o dortících. V knize najdete Lenčin příběh a také recept na to, jak upéct úspěšnou crowdfundingovou kampaň. Určená je tedy nejen pro ženy, které rády tvoří a pečou, ale také pro lidi, kteří by chtěli odstartovat vlastní byznys.

Zdroj: Lelí’s cupcakes