• Fashion News  • Pride Month podle streetwear značek

Pride Month podle streetwear značek

Oslava lásky probíhá nejen 14. února či v 1. květnový den, červen je totiž měsícem hrdosti pro celou komunitu LGBTQ. Lidé po celém světě se spojují na podporu této menšiny a účastní se nejrůznějších festivalů a průvodů. Stále více fashion značek představuje limitované kolekce s označením PRIDE zdobené barevnou duhou a dávají tak jasně najevo svoji sounáležitost s komunitou. Oblékněte i vy slušivé kousky z kolekcí streetwear značek a podpořte lásku ve všech jejích rozmanitých podobách.

Puma

Trička a mikiny s duhovými logy a grafikou vytvořenou na počest sebevyjádření a autenticity uvedla Puma ve spolupráci s queer umělkyní Carrou Sykes a globální ambasadorkou značky Carou Delevingne. Kolekce ztělesňuje lásku, přijetí i podporu a nosit ji můžete kdekoli a kdykoli se vám zachce. V našem top výběru jsou bílé minimalistické tenisky s duhou, které naleznete na Zalandu. Obléknout si však můžete i komplet složený z braletky a legín, který využijete na procházky či při sportu.

Levi’s

K podpoře LGBTQ komunity se hlásí i tradiční značka Levi’s, která přispívá OutRight Action International pomáhající prosazovat lidská práva po celém světě. Džínová bunda se zdobenými zády je za nás absolutní must-have kousek, který využijte za chladnějších večerů. Kolekce LGBT Pride obsahuje jak nápadité džínové kousky, tak bavlněná trička s duhovými nápisy či doplňky s motivem duhy. Oslavujte aktivismus se značkou Levi’s ve všech jeho projevech.

„Změna přichází v mnoha podobách. Jednou z nich jste vy.“ Levi’s

Vans

Značka Vans přispívá hned na 4 organizace, které podporují rovnost, bezpečnost a vzdělávání lidí z LGBTQ+ komunit po celém světě, a je partnerem nejrůznějších projektů. V duhovém provedení naleznete modely Vans Classic i populární Slip-On, Era, Sk8-Mid a UltraRange, duhová šachovnice i patchwork zajisté oživí i nevýrazný outfit. Kolekce zahrnuje i kraťasy s duhovými proužky či trička s nápisem Pride v duhové barvě. Slaďte si moderní a pohodlný outfit, ať už se chystáte do města nebo na skateboard.

Converse

Prostřednictvím každoročních grantů podporuje společnost Converse práci komunitních partnerů, kteří pracují na vytváření bezpečného prostoru pro LGBTQIA+. Kolekci Pride 2022 spojuje grafická nášivka, která znázorňuje rozmanitost komunity, a mantra „rodinná jednota“. V kolekci naleznete klasické Chuck Taylor All Star s duhovými motivy či Converse Run Star Motion s výraznou podrážkou v barvě duhy, do totožných barev se zahalila i hvězda v logu značky. Trička s patchworkovými potisky, představující Found Family, pak krásně doplní váš outfit.

„Cesta k hrdosti je osvobozující, radostnější a skutečnější, když jste obklopeni láskou, podporou a přijetím těch, které jste na této cestě shromáždili.“ Converse

K podpoře LGBTQ komunity se přidává opravdu hodně značek včetně Versace Jeans Couture (pruhované tričko), Balenciaga (braletka), Victoria’s Secret (mikina) či JW Anderson (háčkovaná taška). Stylové kousky pak nabízí i značky Karl Lagerfeld či Calvin Klein.

Foto: Puma, ZalandoLevi’s, Vans, Converse, Converse, Puma, Victoria’s Secret, FarfetchVersace Jeans Couture, Balenciaga, MytheresaJW ANDERSON