• Fashion News  • Připravte se na jaro a přivítejte v šatníku pastelové barvy

Připravte se na jaro a přivítejte v šatníku pastelové barvy

O tom, že barvy mohou zlepšit náladu byla vydána již řada studií. Kdy jindy přizvat na pomoc jemné barvy a zahnat pochmurnou náladu posledních týdnů než právě nyní se vstupem do nové sezóny. Pořiďte si alespoň jeden kousek v pastelové barvě a zlepšete si den. Pastelky působí i na naše okolí, přidejte k nim i úsměv, který už nemusíte schovávat za rouškou, a vysílejte pozitivní vibrace v šedivých ulicích měst. Vykročte s poselstvím jara.  

Monochromatické outfity

Pastelových barev se nemusíte bát, naopak je můžete nechat vyniknout v celé jejich kráse. Rozhodně nešlápnete vedle s monochromatickými outfity. Začněte třeba pořízením hladkého oversized kostýmku, kombinací saka a šortek či blazeru a minisukně, která je též trendem nadcházející sezóny. Doplňky pak volte v neutrálních barvách či naopak kontrastních. Od hlavy až k patě v jedné barvě budete nepřehlédnutelná. A nezapomeňte, že barvou roku je Very Peri, o které jste si u nás již mohli přečíst.

Mixování barev a vzorů

Do hry se tuto sezóny vrací výrazná tvídová saka v pastelových barvách i kostkované kousky. Zkusit to můžete i s pletenými svetry a saténovými sukněmi či kalhotami. Nebojte se ani mixování nejrůznějších vzorů ve stejném barevném základu, tak různých barevných kombinací. Vždy je dobré se držet stejné barevné sytosti. Při mixování různých barev se řiďte barevnou výsečí, kterou si můžete stáhnout z internetu. Kombinujte barvy v trojúhelníku, tři barvy vedle sebe, barvy naproti sobě či již zmíněný monochromatický styl, kdy použijete celou výseč složenou z jednotlivých tónů jedné barvy.  

Pastelové doplňky

K pastelovým outfitům se nebojte přidat ani pastelové doplňky v barvě, kterou již máte použitou na některém z oblečených kousků či zvolte barvu podle již zmíněné výseče. Pokud s pastelovými barvami teprve začínáte, může být právě nový doplněk dobrou volbou, jak s nimi začít. A pokud by vám přece jen došly nápady, není nic jednoduššího než zapátrat po inspiraci na Pinterestu nebo u fashion blogerek. Ukázkovým příkladem, jak se dají nosit nejen pastelové barvy, je celebrita a oblíbená módní influencerka Leonie Hanne.

Foto: 1, Archiv značek: Zara, Mango, Zalando, Reserved