• Events  • Průřez módní přehlídkou Prada podzim/zima 2021

Průřez módní přehlídkou Prada podzim/zima 2021

Matné a minimalistické kousky z jara a léta nahrazuje nová kolekce dámského oblečení pro podzim a zimu 2021 Possible feelings od Miuccie Prada a Raf Simonsa, která je inspirována myšlenkou změny a transformace. Čerstvé dílo z italských dílen je plné optimismu, jenž se promítl do krásné a originální kolekce, tvořené stylovými kousky s prvky extravagance. Vstupte společně s námi do hmatatelného světa, kde dotek hraje zásadní roli.

Čtyři stěny tvořené z plyše, pokryté nadýchanou kožešinou se vrací do nové dámské kolekce snů. V kolekci Miuccia Prada a Rafa Simonse naleznete široký sortiment psychedelických tisků, šumivých filtrů a umělých kožešin. Celková sbírka sofistikovaných kousků je pokračováním mužské kolekce a zkoumá prostor, který existuje mezi konvenčními polárními protiklady: střet mezi jednoduchostí a složitostí, extravagancí a praktičtností, omezením a svobodou.

KONTRAST

Kolekce je naplňena mužskými obleky, dámskými roláky a overaly. Nechybí zde ani kabáty a šaty s křiklavými flitry, odrážející siluety 20. let, které byly obohaceny dlouhými žakárovými rukavicemi, v různých pestrobarevných motivech. Sbírkou dominují různobarevné vzory, vrstvené oblečení a netradiční módní kombinace, jako je například nylonová sportovní parka ozvláštněna zářivou podšívkou z umělé kožešiny. Krom kontrastu barev v kolekci, postavili návrháři do kontrastu také fashion styly. Sbírka obsahuje zejména styl futuristický a elegantní, ale nalezneme mezi ní i retro střídající-se se stylem sportovním. Nudit se rozhodně nebudete!

V této kolekci si pohráváme s myšlenkou klasiky – rozvracíme ji, transmutujeme,” uvedla Prada.

SVRCHNÍ ČÁST HRAJE VŠEMI BARVAMI

Pastelové barvy se objevily primárně na kabátech ušitých na míru, jejichž rukávy byly podobné stylu couture. Zároveň si můžete všimnout malého trojúhelníkového loga Prada, které je vidět i na rukavicích s vloženou přední kapsou, mini sáčcích či na zádech bund. Odvážné barevné kombinace doslova září do všech stran, a samotné vrstvení dodává celkovému vzhledu ten správný „šmrnc”, kterého chtěli samotní designéři dosáhnout.

FANTAZIE

V této kolekci byl kladen velký důraz na komplexní look. K podpoření celkového dojmu byly zvoleny netradiční účesy modelek, které si hrály s myšlenkou, že v sobě mají ženy zakomponovanou mužnost. Uhlazené vlasy dozadu, však nebyly jediným zpestřením. Fantazii se podle slov Simonse meze nekladou ani při výběru módních doplňků. Svou pozornost nepochybně získaly výrazně červené náušnice s logem, boty s robustní podrážkou, které svým nepřehlédnutelným vzorem vypadaly, jako by byly připevněny k tištěným legínám, a kabelky z těch nejkvalitnějších materiálů, jenž „dotáhly” finální outfit k dokonalosti. Ve světě módy je zkrátka dovoleno vše.

Zdroje: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14