• Lifestyle  • Psí pamlsky: Jaké jsou trendy pro rok 2024?

Psí pamlsky: Jaké jsou trendy pro rok 2024?

Pamlsky pro psy jsou pro mnohé majitele stejně důležité jako psí krmivo. A není divu – jsou to právě ony, které často hrají ve vztahu mezi majitelem a jeho mazlíčkem důležitou roli. Vždyť je to skvělý způsob, jak dělat zvířeti radost a sbližovat se s ním. Víte ale, čím svého pejska potěšíte nejvíce? Rozmanitostí. A pokud budou podávané dobrůtky navíc splňovat i některý z bodů našeho článku, posílíte také jeho zdraví.

V dnešní době se svět vyvíjí ohromnou rychlostí – a ani psí pamlsky inovace neminuly. Rok co rok vznikají novinky, které se starají o pohodu a štěstí našich chlupáčů ještě více. Seznamte se s nejnovějšími trendy v oblasti psích pamlsků. Od těch, které nabízejí zdravotní benefity přes hypoalergenní pamlsky pro psy až po ekologické obaly.

Zdravé pamlsky pro psy

Významnou novinkou v oblasti psích pamlsků je zavádění dobrůtek se specifickými zdravotními účinky, a přitom složením bez zbytečností. Jsou sestaveny tak, aby se zaměřovaly na různé aspekty psího zdraví – od zubů a pohyblivosti kloubů až po snižování stresu a podporu trávení. Pojďme si představit 3 příklady:

1. Dentální pamlsky pro psy

Pamlsky pro psy na čištění zubů budou vašemu mazlíčkovi chutnat a zároveň se postarají o jeho dentální hygienu – skvělé 2v1. Pomáhají předcházet tvorbě zubního kamene, osvěžují dech a snižují riziko onemocnění dásní. Tyto pamlsky mají často jedinečnou strukturu, která podporuje žvýkání a může fungovat jako doplněk či dokonce náhrada čištění zubů psa. Péče o chrup, která se udělá sama!

2. Podpora kloubů a pohyblivosti

Pro starší psy nebo psy s problémy s klouby jsou pamlsky obohacené o složky, jako je glukosamin a chondroitin sulfát, změnou. Tyto dobrůtky pomáhají podporovat zdraví kloubů, zmírňují nepohodlí a zvyšují pohyblivost i celkovou kvalitu života psa.

3. Dietní pamlsky pro psy

Pamlsky pro psy sušené mrazem nabývají na popularitě podobně jako lyofilizované ovoce v lidské stravě. Během sušení mrazem (lyofilizace) se odstraní voda z potravin pod velmi nízkými teplotami a při nízkém tlaku, což umožňuje zachování původní struktury a výživových hodnot ingrediencí. Mrazem sušené pamlsky pro psy si tak uchovávají svou přirozenou chuť, vůni a barvu, ale jsou zbaveny vody, což zabraňuje růstu mikroorganismů a prodlužuje jejich trvanlivost bez použití umělých konzervantů.

Natural treats for pets. dried meat products to feed and motivate dogs. the dog in the background looks with interest. High quality photo

Pamlsky sušené mrazem často obsahují pouze jednu ingredienci, jako je čerstvé maso, ovoce nebo zelenina, což z těchto přírodních pamlsků pro psy činí skvělou volbou pro ty s alergiemi nebo citlivým trávením.

Interaktivní pamlsky

Jsme si jistí, že jednou z vašich priorit je udržovat duševní i fyzické zdraví pejska na co možná nejvyšší úrovni. Pomoci vám s tím mohou interaktivní hračky. Ty jsou navrženy tak, aby dávkovaly pamlsky jako odměnu, když pes zjistí, jak s nimi manipulovat. Nabízejí hodiny zábavy a pomáhají předcházet nudě – zejména u psů, kteří zůstávají přes den sami.

Jsou k dostání v různých tvarech a velikostech, takže jsou vhodné pro psy všech plemen a velikostí. Ani nevíte jak a kognitivní schopnosti pejska se zlepší, přičemž stres a úzkost se sníží.

Ekologicky šetrné balení

Další novinkou ve světě psích pamlsků je rostoucí důraz na ekologické obaly. Vzhledem k tomu, že se udržitelnost stává celosvětovou prioritou, hledají uvědomělí majitelé domácích mazlíčků výrobky, které jsou v souladu s jejich ekologickými hodnotami. Patříte mezi ně? 

Jedno je jisté: Budoucnost psích pamlsků je jasná a zářná. Plná inovací, které se starají o zdraví i štěstí našich čtyřnohých společníků. Brzy očekávejte další převratné novinky, které zlepší život našich chlupatých přátel a budou v souladu s vašimi hodnotami.