• Styling  • Roláky a kouzlo elegance

Roláky a kouzlo elegance

Dámský rolák patří již od konce 50. let 20. století mezi klasickou a nadčasovou součást dámského šatníku. Vzrůst obliby roláků mezi ženami je svázán s Hollywoodem a hollywoodskými herečkami, které převzali původně pánský rolák a objevily jeho kouzlo i pro něžné pohlaví. Mezi nejznámější a nejaktivnější propagátorky dámských roláků patří Marylin Monroe, která si toto oblečení velmi oblíbila. I další Hollywoodské hvězdy ( např. Elisabeth Taylor nebo Ava Gardner) si tento trend také nemohly vynachválit.

Kouzlo svetříků pod bradu objevil i ve čtyřicátých letech  již zmíněný Hollywood, kdy stvořil tzv. sweater girl look. Ženy rázem kopírovaly pro změnu filmové dračice – Lanu Turner a Jane Russell, které svou dmoucí hruď zdůrazňovaly v těsných rolácích. O dekádu později se už do protažených svetrů soukali i angličtí fotbaloví brankáři a členové královského námořnictva. Mimochodem, jejich skříňky zdobil portrét sexy Rity Hayworth v roláku – hořčicově žluté barvy!

Který si vybrat?

V chladnějším období jsou ideální roláky z pleteniny nebo pletáže. Čím huňatější a teplejší bude, tím lépe. Materiály z jemného úpletu nebo bavlny, které stačí obléknout pod svetr, sako nebo třeba křivák jsou k nošení v teplejším období. Dobře vypadají i velké, rolákové límce, které padají na ramena nebo tvoří tzv. “vodu”. Tento střih vás možná nezahřeje, ale za to vypadá velmi sexy.

S čím ho zkombinovat?

Krátké roláky z jemného materiálu noste s pouzdrovou sukní, džínami s koženými leginami či je oblečte pod šaty. Naopak huňaté roláky můžete nosit ke kalhotám nebo volně jako šaty. Přes šaty můžete obléknout pásek, který je oživí.

Přidejte doplňky!

Roláky nepatří mezi nápadné kousky. Proto vsaďte na doplňky. Můžete si připíchnout na rolák brož nebo zvolit masivní náhrdelník na dekolt. Pokud chcete nechat vrchní část oděvu bez šperku, sáhněte po výrazném náramku či více tenkých. Super je i velký prsten.

Více inspirace naleznete ve videu.

↓↓

Zdroj: 1,2