• Lifestyle  • ROMANIAN DREAM

ROMANIAN DREAM

Tato moderní residence, na jednom z předměstí Bukurešti, plně respektuje současné trendy bydlení a požadavky majitelů na reprezentativní dům, který skýtá dostatek prostoru pro jejich rušný společenský život, ale zároveň je i místem zaslouženého odpočinku po náročných pracovních dnech. Dům byl realizován architekty a designéry ateliéru NUCA STUDIO, kteří ve svých dřívějších projektech prokázali nebývalou kreativitu s dokonalým smyslem pro detail.

Zvenku stavba působí nenápadným dojmem a jediným ozvláštněním jinak fádních fasád je v podstatě pouze dřevěný obklad v úrovni prvního patra, díky čemuž dům příliš nevybočuje z okolní zástavby a skvěle zapadá do urbanistického konceptu “postkomunistické” vilové čtvrti. Ovšem uvnitř mohli architekti zcela popustit uzdu své fantazii. Open floor plan přízemí s velkoplošnými okny a podlahami ze světlého dřeva a bílými zdmi evokuje dojem neohraničeného prostoru. To vše doplněné nábytkem z přírodního dřeva a ikonami světového designu z 60tých let, jako jsou židle u jídelního stolu či stolek Elipse v obývacím pokoji v designu Charlese a Rae Eamesových anebo třeba ocelová knihovna od Armani Casa, zdobící svými ladnými křivkami jednu ze zdí nedaleko samonosného betonového schodiště, které je samo o sobě designovým, ale také technickým skvostem. Betonová stěrka na jedné ze stěn pak skvěle koresponduje s dvojicí apartních gaučíků v péřově šedé barvě. Centrálním bodem celého prostoru je však abstraktní obraz, nacházející se nedaleko hlavního vstupu do rezidence, který na sebe díky své nevšední barevnosti a pozitivnímu výrazu poutá veškerou pozornost. Velkým plusem je možnost oddělení kuchyňské části od zbytku prostoru pomocí skleněných posuvných dveří.

První patro domu je pak již tradičně vyhrazeno klidové zóně s koupelnami a ložnicemi. Také zde nalezneme designové skvosty v podobě židlí od Vernera Pantona, hravé tapety s nápisy z dílny studia INTERINI či nádherné mramorové solitérní vany v hlavní koupelně. Ani první patro není ochuzeno o zajímavá artistická díla, ať již se jedná o obrazy současných rumunských umělců, či zajímavé tapety, jež dodávají prostorům na potřebné dynamice.

Poděkování a zdroj fotografií: NUCA STUDIO