• ppl talk  • Rozhovor se sophisticovanou návrhářkou Veronikou Štěrbovou

Rozhovor se sophisticovanou návrhářkou Veronikou Štěrbovou

Možná vám bude jméno Veronika Štěrbová připadat v první chvíli neznámé, ale pokud zmíníme příjmení “Benešová” (pozn. jméno za svobodna), značku “Sophistic”, variabilní kousky či tričko “amebis”, jistě si rázem vzpomenete, o koho se jedná. S Veronikou jsme se setkaly u příležitosti představení a zahájení prodeje její nové kolekce s názvem “Kolibříková”. A proč právě “Kolibříková kolekce”? To a mnohem více se dozvíte v dnešním rozhovoru s talentovanou návrhářkou Veronikou Štěrbovou.

4image

Než se podíváme na Vaši novou kolekci, možná se našim čtenářkám a čtenářům nejprve představte, kdo se vlastně skrývá za značkou Sophistic by Veronika?

Dnes už za značkou stojí práce několika šikovných a odhodlaných lidí, ale srdcem a duší značky Sophistic stále zůstávám já… Veronika Štěrbová.

Když uvidíme Váš model, podle čeho zaručeně poznáme, že se jedná o “Sophistic by Veronika”?

Moje kousky v sobě snoubí ženskost a eleganci spolu s čistými liniemi, které nechají vyniknout osobnosti své nositelky. Často pracuji se siluetou X, vytvářím široké, kolové a skládané sukně spolu s úzkým pasem a přiléhavým živůtkem.

Název “Sophistic” tak trošku už vypovídá o módě, kterou tvoříte. Jsou vaše klientky sofistikované ženy, nebo kdo převážně nosí vaše kousky?

Moje klientky jsou 100 % sofistikované. Většinou to jsou manažerky, právničky a ženy pohybující se na vyšších pozicích. Jejich pracovní dress code tedy musí splňovat určité požadavky. Jsou to ale především ženy, které se nespokojí s mainstreemovou office módou. Chtějí se odlišit, vyniknout, být zkrátka své a osobité.

2image

Na co při své práci kladete největší důraz a s jakými materiály nejraději pracujete?

Vytvářím šaty, které budou slušet, budou dělat ženu krásnější! To je to, čím se v první řadě řídím při své práci. Důležité je ale také zpracování každého kousku. Mé krejčové tedy musí dbát na každý detail a ten s maximální péčí vypracovat. Materiály si nechávám dovážet většinou z Itálie. Miluju práci s bavlněným atlasem, ten krásně drží tvar, a proto nechá vyniknout právě zmiňované siluetě X. Další oblíbený a hojně používaný materiál v mých kolekcích je viskosový žoržet. Ten je naopak pružný a splývavý a navíc viskosa je vždy velmi příjemná na nošení

Vaše jarní kolekce se nesla ve znamení romantických pivoněk a něžných odstínů růžové, na podzim jste připravila “Kolibříkovou kolekci”. Kde hledáte inspirací pro téma kolekce?

Kolibříková kolekce není podzimní ale jedná se o prefall kolekci v limitovaném provedení. Kolekce se skládá ze šesti modelů, ale většina z nich je variabilní-oboustranná. Model můžete tedy nosit z obou stran. Abych tento efekt ještě více podpořila, použila jsem kombinaci potisku a jednobarevného materiálu. Použitý materiál je právě již zmiňovaný bavlněný atlas s příměsí elastanu. A kde hledám inspiraci? Zdrojů je mnoho… ale základem jsou u mě vždy pocity a emoce. To téma prostě musím cítit. Dalším krokem je potom materiál, ale i zde se nechávám vést vnitřním hlasem. Do materiálů, které chci použít na kolekci se prostě musím zamilovat. Myslím, že ta láska je nutná, na kolekci totiž pracujeme i několik měsíců.

4

A proč právě “Kolibříková kolekce”? Jak byste ji charakterizovala a na jaké kousky se můžeme těšit?

Květinových desénů už bylo za poslední dobu dost, potřebovala jsem změnu… a navíc kolibřík je takový sophisticovaný pták! Těšit se můžete na variabilní kousky, které jsou pro moji tvorbu specifické a klientky si je velmi oblíbily.

Na závěr nám prozraďte, jaké jsou Vaše plány pro nejbližší období?

Aktuálně jsme představili zmiňovanou Kolibříkovou kolekci, následně na to dokončujeme kolekci podzimní. V srpnu rekonstruujeme obchod a na září plánuji autorskou přehlídku. Takže práce nás v Sophisticu čeká víc než dost:)

Děkujeme za rozhovor a přejeme mnoho úspěchů při další tvorbě! 


Zdroj: Sophistic by Veronika

Fotografka: Eva Neužilová

Make-up: Daniela Kremláčková

Hairstyling: Barbora Kolenatá z Tony and Guy v Opletalově ulici.