• Lifestyle  • Run baby, run!

Run baby, run!

V dnešní době nelze tvrdit, že běh je pouhopouhým sportovním aktem, jedná se o trend, který je stálé více v kurzu a v neposlední řade je pro mnohé z nás koníčkem, na který nedáme dopustit.

3-shutterstock_112330748

Ale jak je to sním doopravdy? 

Běh je zdravý, jak pro naše tělo, tak pro naši mysl! Ano, to víme jisto jistě všichni. Ale proč právě běh je tou nejlepší variantou jak být fit? Běhání posiluje kosti, zároveň je to nejlepší cesta jak shodit přebytečná kila, či si jen udržet fyzickou kondici, ale především je to činnost, které se můžete věnovat celý život. Mnoho lidí řeší, kdy je ten správný čas na onu aktivitu, je lepší běhat ráno na lačno, či až po snídani, odpoledne, nebo večer? Každý odborník, specialista na danou tematiku vám řekne něco jiného. Ale jelikož je každý člověk jiný, tak se musí brát jako individuální jedinec, jehož potřeba nemůže být naprosto a zcela úplně stejná, jako potřeba toho druhého. Proto by jste neměli řešit jaký odborník řekl to, který zase ono. Důležité je, co vyhovuje vám a kdy vám se běhá nejlépe. To samé platí co se týče délky běhu. Vše záleží pouze na vás a na vašem pocitu.

4a7ebed3c8dcc98f_runner-thumb_xxxlarge_2x

Milovníci vs odpůrci 

Existují lidé, kteří propadli běhání, někteří hned na počátku, jiní si tuto lásku museli jak se říká “protrpět”. Ale pak tu jsou jedinci, kteří běhání rádi nemají, nechápu jak “to” někdo může dělat, především si nedokáží představit co to oněm “bláznům” může přinášet a proč se takhle vlastně trápí. Nelze jednoznačně říci, proč oni milovníci běhají. Avšak z vlastní zkušenosti vám mohu sdělit, že je to něco, co vás naplňuje, něco, při čem se cítíte volně, bezstarostně, šťastně a především nemáte hlavu plnou nesourodých myšlenek, které vás momentálně tíží a trápí. Zkrátka jen běžíte, sluchátka v uších, hraje vám váš running playlist a jedete si to svoje, to svoje tempo, které vám tak vyhovuje a tu svojí vzdálenost, která vám tak sedí.

Zdroj: 1, 2, 3.