• Lifestyle  • RUSTIKÁLNÍ KLASIKA PROTNUTÁ MINIMALISMEM

RUSTIKÁLNÍ KLASIKA PROTNUTÁ MINIMALISMEM

Tato historická usedlost se nachází v malebné vesničce La Cerdanya v severním Španělsku. Nádherné místo s úchvatnými výhledy na majestátní svahy Pyrenejí nabízí široké možnosti sportovního vyžití v každém ročním období, a proto není divu, že si jej zvolila rodina barcelonského podnikatele, jako ideální lokalitu pro svou víkendovou rezidenci. Projektu se pak bravurně zhostil architektonický ateliér DOM ARQUITECTURA.

Designéři se rozhodli zachovat původní výraz stavby s maximálním přiznáním původních prvků. Proto se ve všech místnostech můžeme setkat se starobylými trámy a neomítnutým kamenným zdivem. Zbytek stěn byl pak omítnut bílou nebo světle okrovou barvou, které skvěle zapadají do konceptu zemitých odstínů a minimalistického stylu interiérů rezidence. Velmi zajímavým prvkem jsou také dřevěné obklady stěn ze severského jasanu, který byl použit také pro podlahy.

Ihned po vstupu nás přivítá rozlehlá hala se samonosným železným schodištěm černé barvy, vedoucím na galerii v prvním patře. V tomto prostoru nalezla své místo také malá kuchyně s barem a jídelním stolem, sloužící svému účelu především při pořádání večírků. Druhá část místnosti je pak koncipována jako minimalistický obývací pokoj se železným krbem, pohodlnou látkovou pohovkou a úžasným výhledem do hornatého okolí. Nejimpozantnějším prostorem vily je ale hlavní společenská zóna s hlavní kuchyní, jídelnou a obývacím pokojem. Místnosti vévodí kuchyňská linka ve světle šedém odstínu, jež zabírá téměř celou její jednu stěnu. Jako kontrastní prvek zvolili designéři minimalistický jídelní stůl černé barvy, který svým tvarem evokuje venkovský nábytek. Kousek opodál pak nalezneme obývací část s krbem a dvojicí pohodlných sedaček. Jako stylová dekorace byly použity původní okenice domu, rozvěšené na jedné ze stěn, a které tvoří k jinak přísně minimalistickému nábytku zajímavý designový kontrapunkt. Tři velká francouzská okna, pak umožňují přístup na krytou terasu s výhledem do okolí.

Poděkování a zdroj fotografií: DOM ARQUITECTURA