• Styling  • Sako

Sako

Patří mezi základní kousky každého šatníku a zachrání vás i v situaci, kdy stojíte bezradně před skříní a nevíte co na sebe. Je totálně nadčasové a můžete v něm vypadat ležérně, cool, elegantně nebo sexy. Už víte, o čem mluvím? Sako, které nikdy nezklame.

Saka a blejzry (jednořadá delší saka, většinou s kapsami) jsou bezesporu kouskem, který nesmí chybět v žádném šatníku. Jsou totiž naprosto univerzální.

Sako je multifunkční kousek. Je velmi klasické a zároveň stále IN. Variant, jak ho nosit, je bezpočet. Přes šaty, klasické tričko, ke kalhotám, šortkám nebo místo šatů. Tuto originální variantu si oblíbíte nejen jako vhodný outfit do kanceláře, ale také na večerní akce s přáteli.

Původně bylo v šatnících mužů, ovšem tento ležérní kousek patří doslova mezi povinné kousky oblečení, bez kterého se neobejde žádná stylová žena.

Saka v boyfriend stylu připomínají saka vypůjčená od vašich drahých poloviček. Jsou delší, volnější a mají jednoduchý minimalistický střih. Nutností jsou ohrnuté rukávy. Boyfriend saka jsou v posledních sezonách velmi trendovou záležitostí, působí ležérněji, než vypasované střihy. Černé sako by mělo být must have kouskem u každé z nás, ale nebojte se ani bílé, barev nebo vojenského střihu.

Zdroje: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12

Renata je stylistka, redaktorka a spoluzakladatelka módního webu Style team Šantovka. Móda a styl je její neodmyslitelnou součástí. Sleduje módní trendy, kolekce našich i zahraničních návrhářů, módní magazíny. Podílí se na stylingu editorialů, produkci módních přehlídek, píše články a pomáhá najít ženám a mužům jejich styl. Móda a to co si oblékáte o vás hodně vypovídá a má velkou moc. Tím co máte na sobě můžete někoho inspirovat, může si vás všimnout váš vyvolený, můžete získat práci snů a hlavně můžete být sami sebou...