• Fashion News  • Létu vládnou tropické motivy. Trendy jsou hlavně plameňáci, melouny či ananas!

Létu vládnou tropické motivy. Trendy jsou hlavně plameňáci, melouny či ananas!

Ano, zasáhlo nás tropické šílenství. Na dovolenou letos nevyrážíme bez nafukovacího plameňáka, byty si zkrášlujeme tapetami s motivem palmových listů, květiny dáváme do váz ve tvaru kaktusu, a když si pořídíme nějaký ten hravý doplněk, tak jedině s potiskem ananasu. Tropické vzory ale letos nesmějí chybět především v našich šatnících!

Populární plameňáci

Tito dlouhonozí krasavci jsou jednoznačně letním hitem číslo jedna. Potisk růžových opeřenců najdeme všude a téměř na všem. Objevuje se na oděvech, botách i kabelkách, až se zdá, že vypukla jakási plameňáková mánie. Proč se ale zrovna plameňáci stali tak populárními? Možná díky loňské podzimní Gucciho kolekci, ve které byli hlavními hvězdami kampaně právě plameňáci.

Sladké melouny

Zralé a šťavnaté melouny jsou odjakživa symbolem léta a během parných dní jsou tím nejlepším osvěžením. Potisky melounu najdeme především na typicky letních kouscích, jako jsou například plavky, krátké topy či šortky. Je také velmi častou ozdobou všemožných doplňků, jako jsou například obaly na mobily či kosmetické taštičky.

Deštný prales

Potisk palmových listů byl velkým „must have“ už loni, kdy byl oblíbený hlavně na plavkách a letních šatech. Postupně se ale dostal i do bytových interiérů jako dekorační prvek, který dodá každé místnosti svěžest a působí navíc uklidňujícím dojmem. Pokud jste si něco s potiskem palmy nepořídily už loni, tak toto léto už jednoduše musíte.

Hravý ananas

Ananas je ovoce, které máme u nás spíše spojeno s Vánocemi, protože tou dobou dozrává na jižní polokouli, a je tak u nás v obchodech nejdostupnější. Motiv ananasu nám ale přesto jednoznačně evokuje vysoké teploty a ananasový vzor bychom v zimě určitě nevynesly. Pokud je na vás ananasový potisk moc barevný, zkuste se poohlédnout po zlaté variantě, která je na oděvech velmi častá a působí velmi elegantně.

Roztomilé kaktusy

Nedaří se vám pěstování květin? – Pořiďte si kaktus. Chcete být letos in? – Udělejte to samé. Kaktusy na oděvech působí hravě a zábavně a to je prázdninový motiv jako vyšitý. Dejte prostor troše infantilnosti, váš letní šatník si to může dovolit!

 

Co vy a tropické motivy? Pořídily jste si letos některý z těchto trendů?

Zdroje: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16