• Events  • SALONč4 zve na předvánoční setkání

SALONč4 zve na předvánoční setkání

Zakázkové krejčovství SALONč4 v ulici Čápkova 4 v Brně pořádá 24. 11. 2022 od 15 hodin předvánoční setkání. U skleničky lahodného vína nebo punče si zblízka prohlédnete kolekci dámských večerních šatů, která vznikla ve spolupráci s Jirkou Hofbauerem. Dále pak bude k vidění kolekce, která odráží módní vizi designéra Zoltána Tótha a ředitele Salonuč4 Filipa Vaculíka. K této kolekci speciálně vznikly i doplňky od Alexmonhart. Pobavte se, objednejte si či nakupte vánoční dárky, a nechte se inspirovat.

Kolekce v duchu „6C“

Teatrální kolekce, která vznikla ve spolupráci se stylistou Jirkou Hofbauerem zahrnuje dámské večerní šaty a nabízí až 25 různorodých looků. Šaty vystupují jako samotný šperk a jedním z důležitých aspektů byla při jejich navrhování estetika pohybu. Použity byly materiály jako samet, brokát, satén a vyšívané krajky. V kolekci naleznete jak velké večerní róby, tak jednoduše kombinovatelné modely v duchu autorovy myšlenky „6C“ *. Múzou stylisty a tváří kolekce se stala herečka Klára Issová, druhou tváří je pak modelka a kamarádka stylisty Aneta Khairi. Společenské šaty doplňují i tři bílá trička nesoucí určitý názor a porušující pravidla pro večerní róbu. Na tričkách jsou hesla, mantry či myšlenky provázející kolekci od samého počátku. Nápad vznikl v době nejhlubšího lockdownu a šití probíhalo v zakázkovém krejčovství SALONč4. Vznikly tak první trička s nápisy „mráz kopřivu nespálí“ a „brno is new paris“ jako poklona lidem v dílně. Třetím tričkem je pak „svět spasí krása“, věta z úst knížete Myškina (F. M. Dostojevskij). O vizuál kampaně a lookbooku se postaral renomovaný český fotograf Michael Dvořák.

Kolekce LABORA/BRUTAL FUTURE

Druhá kolekce dámských a pánských oděvů odráží vizi designéra Zoltána Tótha a ředitele Salonuč4 Filipa Vaculíka. Jejich spoluprací vznikla ojedinělá kolekce propojující brutalismus a futurismus, současnost a budoucnost, hrubý a křehký, masivní a jemný v symbióze barev a forem. Kombinace kontrastních materiálů z Japonska a Itálie se strohými střihy naznačuje vizi módy blízké budoucnosti. Inspiraci Zoltán Tóth čerpá z architektury, která ho obklopuje, konkrétně brutalismu, jeho futuristických principů, nadčasovosti a monumentálnosti. Udržitelnost, která se skrývá v lokálnosti, recyklovaných materiálech a přístupu k výrobě je základním pilířem práce Zoltána Tótha, Filipa Vaculíka i Alex Monhart, která k této kolekci vytvořila ve stejném duchu nadčasové doplňky.

*Myšlenka 6C, 6 pravidel, (6 conditions, tedy 6C). C1 COUTURE: ucta k pravé krejčovině, kvalitnímu zpracování a materiálům C2 CONTEMPORARY: reflektovat aktuální globální trendy C3 CUSTOMIZED: s péčí ušito a přizpůsobeno na míru každého zákazníka C4 COMBINABLE: kombinovat jednotlivé kousky oděvů mezi sebou je esenciální podstatou odívání C5 CONSCIOUS: nadčasová móda je móda udržitelná, udržitelné materiály a styl výroby C6 COMPLETELY: co nejvíce nakupovat přesně a přesně spotřebovávat beze zbytku.

Foto: archiv Salonč4, Objednávky: Salon č4 (salon4.cz)