• Fashion News  • Salvatore Ferragamo představil svou první udržitelnou kolekci pod názvem 42 Degrees !

Salvatore Ferragamo představil svou první udržitelnou kolekci pod názvem 42 Degrees !

Salvatore Ferragamo, značka, která vytvořila klínový podpatek, letos představila svou úplně první kolekci doplňků z udržitelných materiálů! Pojďme se společně podívat, jak se značka s touto výzvou poprala.

Celou speciální kolekci vytvořil mladý tým návrhářů Flavia Corridori a Luciano Dimotta, kteří se stali vítězi soutěže talentů Salvatore Ferragamo. Zadáním soutěže bylo “tvorba doplňků z udržitelných materiálů v souladu s ikonickým stylem značky“, a to se slibné návrhářské dvojici povedlo na jedničku. 

 

V kolekci, která nese název 42 Degrees, najdete kromě pánských a dámských tenisek i batoh a tašku. A co samotný název znamená? Jako inspiraci si návrháři zvolili historické sandály Rainbow, které značka uvedla na trh v roce 1938 a nesou se v barvách duhy. Označení “42 Degrees” znamená výšku slunce nad obzorem (42 stupňů), při které je duha viditelná.

“Vybrali jsme si modely vyžadující jednoduchý výrobní proces, které se vyznačují zajímavým inovativním detailem v podobě vícebarevné stuhy, jenž tvoří leitmotiv celé kolekce, a udržitelné materiály doplněné o kovové prvky Gancini, díky nímž jsou produkty Salvatore Ferragamo na první pohled rozeznatelné. Tato udržitelná capsule kolekce je určena pro všechny milovníky módy, kterým záleží na budoucnosti naší planety,“ dodali ke kolekci návrháři. 

Boty i doplňky jsou z italských materiálů vyrobených pouze italskými společnostmi, které působí na italském trhu již mnoho let a představují spojení tradice a inovace. Celá kolekce byla tedy vyrobena výhradně v Itálii.

Na kolekci je výše zmíněna inspirace mladých návrhářů opravdu viditelná.

Celá udržitelnost tkví v materiálech, ze kterých byla kolekce vyrobena. Například barevné stuhy na jednotlivých modelech jsou vyrobeny z materiálu, jehož nabarvení proběhlo speciálním způsobem umožňujícím nižší spotřebu vody, fosilních paliv a chemikálií. 

Na kabelku, batoh i boty byla použita kůže, která byla speciálně vyvinuta pro Salvatore Ferragamo v souladu s principy udržitelnosti.

Tenisky z telecí kůže s  podrážkami obsahujícími vysoké procento přírodního kaučuku získaného z rostlin pěstovaných na italské půdě.

Příze na batoh byla získána z exkluzivního high-tech polymeru, který díky nechemickému procesu využije 100% z plastových lahví, šetří vodu a energii a zajišťuje nižší emise oxidu uhličitého.

Značka Salvatore Ferragamo není jediná, která se rozhodla pro změnu. Kolekce z udržitelných materiálů letos představilo mnoho jiných značek – např. Lindex, nebo i populární značka H&M. Můžeme se v budoucnu těšit na módní průmysl šetrný k životnímu prostředí? To ukáže čas. I tak jsou ale udržitelné materiály malým, ale významným krokem ke změně tohoto odvětví.

Zdroj: 1, 2, 3