• Lifestyle  • Odhalte tajuplná kouzla na výstavě světoznámého studia Pixar – 30 let animace

Odhalte tajuplná kouzla na výstavě světoznámého studia Pixar – 30 let animace

Jste velký filmový fanoušek a milujete animované filmy? Představte si, že byste se ocitli v animační dílně a viděli na vlastní oči, jak vzniká snímek Toy Story, Ratatouille, Rebelka a mnoho dalších. Přesně takový zážitek můžete zažít v jednom z prostorů z Křižíkových pavilonů na pražském Výstavišti, kde probíhá velkolepá výstava Pixar – 30 let animace, která potrvá už jen do 26. května 2019.

Celá expozice mapuje tvorbu legendárního studia Pixar, které dalo duši filmovým snímkům, které milují po celém světě děti i dospělí. Filmové studio stojí za vznikem snímků jako Příšerky s.r.o., Hledá se Nemo, Auta, V hlavě, Vzhůru do oblak aj. se v našem hlavním městě usídlila po dobu třech měsíců. Obsáhlá výstava mapuje historii vzniku studia a odtajňuje dosud neznámý proces výroby animovaného filmu.

Každý z návštěvníků má možnost nahlédnout pod ruce těm nejlepším animátorům, ilustrátorům, režisérům, ale i dabérů a všech, kteří stojí za tvorbou legendárních rodinných snímků a populárních postaviček. K vidění jsou originální skici a kresby, které ukazují vznik postaviček Nemo, Wall-E, nebo Buzz rakeťák.

Unikátní pojetí prostoru vytvořené pro pražskou výstavu

V prostorách Křižikova pavilonu E byl volný prostor uspůsobený aby vynikl svým unikátním pojetím. Pět barevných dřevěných herních kostek v nadživotní velikosti s písmeny skládající název Pixar, ve kterých jsou k vidění krátké filmy vysvětlující základní principy animace.

Atraktivním prvkem uprostřed výstavy je vyhlídka s relaxační a herní zónou určenou pro děti, která nabízí neobvyklý výhled na celý prostor. Pod ocelovým pláštěm vyhlídky se skrývá dechberoucí Zoetrop, což je velký iluzivní stroj nazýván jako animační kolotoč na kterém ožívají postavičky z animovaného snímku.

Samotná výstava lemuje v chronologickém sledu jednotlivých filmů obvod sálu. Sekce každého filmu začíná prvním velkým 3D písmenem z názvu, úvodním textem a vitrínami s 3D postavičkami a nejobsáhlejší část vystavených děl tvoří skici a obrazy.  Filmový fanoušci můžou na výstavě zavítat i do širokoúhlého kina Artscape, kde jsou k vidění videa s prvními krátkometrážními animačními filmy a storyboardy od pixarovské produkce. Nejen pixarovští fanoušci, ale i laici tak odhalí kolik usilí a práce stojí za výrobou jednoho animovaného filmu.

Ať už jste milovníky animovaných filmů nebo vás zajímá historie nejznámějšího studia animovaných filmů na světě, nesmíte si nechat ujít jedinečnou příležitost vidět, to co bylo nikdy viděné.  Vstupenky je možné zakoupit online nebo přímo na místě Křižikova pavilonu.

Zdroj fotografií: Art Movements, Pixar, Disney

Marketing manager