• Events  • SECONDROUND, PROJEKT PODPORUJÍCÍ UDRŽITELNOST

SECONDROUND, PROJEKT PODPORUJÍCÍ UDRŽITELNOST

Zítra se v Praze uskuteční představení projektu SecondRound, jehož ideologie je postavená na otázce udržitelnosti. Platforma podporující designéry a umělce, kteří pracují s recyklací, redesignem a slowfashion. Hlavní filosofií konceptu je propojit podobně smýšlející subjekty, a poskytnout jim prostor pro vlastní prezentaci. Součást představení projektu veřejnosti, je SecoundRound Launch party, ve čtvrtek, 5.5.2016 od 17:00h v Radlické kulturní sportovně. 

SECONDROUND je nový koncept, který podporuje designéry, umělce, obchody a projekty řídící se v rámci své práce a tvorby otázkou udržitelnosti. Ideologie samotného projektu je postavená na otázce udržitelnosti a to ve všech jejich formách.

Hlavní myšlenkou SECONDROUND je z tohoto tématu vytvořit životní styl. Cílem tohoto projektu je vytvoření prostoru, který propojí a shromáždí osoby, projekty nebo útvary, které se zabývají udržitelností v jakémkoli kontextu. Projekt SECONDROUND pečlivě, skoro až kurátorsky, vybírá s kým bude spolupracovat. Dává si opravdu záležet. Cílem totiž není propagovat klasický přístup k recyklaci a ekologii, ale zvýšit povědomí o udržitelnosti věcí kolem nás moderní formou. Jde především o tzv. generaci Y a Z (lidé ve věku 16-35 let). Základním znakem je kreativní prezentace jednotlivých značek a jejich interakce s návštěvníky.

Poster_SecondRound

SECONDROUND je primárně online platforma, která se vizuální formou i obsahem přibližuje k fashion blogu, lifestylovému průvodci a online magazínu. Klade také velký důraz na sociální média. Mimo “online“ prostředí bude SecoundRound organizovat pravidelné workshopy, pop-upy, eventy či meetingy, takže se opravdu máte na co těšit!

Součástí této akce bude shopping area, fashion show, exhibice, food court, workshopy, kvalitní hudební produkce a mnoho dalšího. Program je opravdu nabitý. Můžete se těšit například na: LUSH, FRESHLABELS, PAPÍRNA a mnoho dalších. Touto akcí bude provázet moderátorka Emma Smetana.

Symbolický start a to 5.5. od 5 hodin odpoledne se bude konat Launch party při příležitosti zahájení činnosti projektu SecondRound. Celá akce se bude konat v Radlické kulturní sportovně v Praze. Projekt bude představen široké veřejnosti, vybraným designérům, bloggerům, youtuberům, lidem z fashion, art a design scény u nás, ale i hlavně Vám – médiím. Vstup je zdarma!

Facebook Secound Round Prg

Instagram: @secondroundprg