• Fashion News  • Sexy papež nebo bunda, která šokovala svět: události, které zasáhly svět módy v roce 2018

Sexy papež nebo bunda, která šokovala svět: události, které zasáhly svět módy v roce 2018

Jaké jsou milníky módy, které minulý rok nejvíce ovlivnili naši planetu? Šokující nové kolekce, zásadní rozhodnutí ovlivňující celé fashion odvětví, ale i celosvětově nejdiskutovanější šaty. Které zaznamenané momenty nás nejvíce šokovaly, potěšily a nebo v nás naopak zanechaly negativní pocity?

Rihanna jako sexy papež

Není novinkou, že tato barbadoská kráska ráda šokuje. Na MET Gala 2018, které ovládla náboženská tématika, se zpěvačka objevila v opravdu vyzývavém stříbrném outfitu od módního domu Maison Margiela, který připomínal róbu samotného papeže. 

Bunda, která šokovala svět

Melanie Trump patří jednoznačně k nejelegantněji oblékaným ženám a její vytříbený vkus a styl obdivuje nejedna z nás. Co ale chtěla první dáma USA říci touto bundou, to nikdo nepochopil. Do Texasu, kam letěla na návštěvu dětí, jež byly odebrané imigrantům, dorazila v poněkud nevhodně zvoleném oblečení. Na zadní straně parky ze Zary se totiž psalo „I really don’t care, do U?“.

Svatební šaty Meghan Markle

Minulý rok lze také charakterizovat jako čekání na svatební šaty Meghan Markle. Diskutovalo se, že zvolí velice jednoduché šaty ve stylu princezny Diany, protože právě s ní je nová členka královské rodiny velice srovnávána. Meghan nezklamala a oblékla si nádherné šaty s dlouhou vlečkou, které si nechala ušít od návrhářky francouzského módního domu Givenchy Clare Waight Keller.

Umělé hlavy na přehlídce GUCCI

Jedna z nejpopulárnějších značek současnosti, Gucci, šokovala všechny své příznivce na své přehlídce v únoru 2018. Na mole se totiž objevili dva modelové, kteří nesli dokonalé repliky svých hlav. Celý nápad se zrodil v mozku kreativního ředitele Alessandra Michele a samotná výroba těchto hlav trvala půl roku.

Konec Adriany Limy ve Victoria’s Secret

19 let. Tak dlouho se účastnila tato brazilská supermodelka každé módní show značky Victoria’s Secret jako jeden z andílků. Nicméně vše jednou končí a sedmatřicetiletá Adriana letos odešla do pomyslného důchodu. Její poslední chůze po mole se neobešla bez emocí, slz, ale ani bez zaslouženého aplausu.

Konec pravých kožichů!

Vše začalo v roce 2017, kdy značky Michael Kors a Gucci oznámily, že nebudou používat pravé kožešiny. V roce 2018 se připojil i módní dům Versace. „Kožešiny? Z toho jsem venku, Nechci zabíjet zvířata, abych mohla tvořit oblečení. Necítím, že je to v pořádku.“, vyjádřila se Donatella Versace a tím ukončila jednu etapu této populární značky.

Zdroj: 1, 2, 3, 4, 5, 6