• Gastro  • Kam v Praze na nejlepší Pho?

Kam v Praze na nejlepší Pho?

Sice už se blíží jaro a slunečních paprsků stále přibývá, ale i tak máme občas chuť se zahřát, dopřát si něco pikantnějšího. Naším oblíbeným řešením je Pho, vietnamská polévka, která už nějakou dobu je a jistě stále bude velkým trendem.

Nejznámější variantou je tzv. Pho Bo, která se skládá z hovězího vývaru, širokých rýžových nudlí, plátků masa a jarní cibulky a dále je dochucena různým kořením, bambusovými výhonky, chilli a limetkou. Dále narazíte na Pho Ga, kuřecí variantu, a nemusí smutnit ani přívrženci bezmasé stravy, neboť verzi ze zeleninového vývaru s kousky tofu seženete poměrně snadno.

A kam si na tuhle pochoutku zajít?

Pho Vietnam Tuan & Lan

Určitě jedno z nejlepších Pho v Praze seženete ve franšíze této vietnamské rodiny. Polévku si můžete vychutnat v jejich menším, ale stylovém, bistru na náměstí Jiřího z Poděbrad (Slavíkova 1) nebo v provozovně, kterou najdete kousek od Náměstí Míru (Anglická 15).

Banh Mi Makers

Krom skvělého „fóčka“ zde nabízejí i tradiční vietnamské bagety. Obojí (krom jiného) k dostání na pobočkách v Dlouhé 39 v Gourmet pasáži a v ulici Palackého 11.

Pho Family

S dalším tipem vás opět zavedeme na Vinohrady, tentokrát do Slezské ulice, kde se tento nenápadný podnik skrývá – a byla by škoda ho neobjevit.

Remember Vietnam

Na návštěvu autentické restaurace v Biskupské budete vzpomínat ještě dlouho.

Gao Den

Místo, kde se spojují tradiční vietnamské recepty a techniky s kulturou evropské kuchyně. Rodinný podnik, jehož cílem je seznámit zákazníka s „trochu jiným Vietnamem“. Určitě důvod, proč si zajet do Stodůlek.

Pho Ňam Ňam

Název mluví za vše. Přesvědčte se sami.

Cà phê

Bude to už téměř rok, co tato holešovická kavárna otevřela. Zatímco se budete kochat zdejším prostorem, ochutnejte krom skvělé kávy některou z tradičních vietnamských specialit připravovaných v moderním kabátě. S Pho neuděláte krok vedle.  

Sapa a Pražská tržnice

Na seznamu nemůžeme vynechat dvě tepny asijské komunity u nás – Sapu a Pražskou tržnici v Holešovicích, kde zažijete ten pravý Vietnam na vlastní kůži. Nemusí to být ideální pro každého, partnerku sem na romantické posezení asi nepozvete, ale za ten chuťový zážitek to stojí.

Zdroje: 1, 2, 3, 4, 5, 6, Pixbay