• Fashion Events  • Shape & Vision No.3
Shape andVision

Shape & Vision No.3

Shape & Vision je událost, která formou spojení přednášek, instalací, komentovaných prezentací a otevřených diskuzí přináší bližší pohled na spojení módy a architektury a jejích vzájemných přesahů a souvislostí.

Organizátorkou a autorkou celé události je Veronika Ruppert, kterou můžete znát například z pořadu o české autorské módě Modeschau, ve spolupráci Adamem Gebrianem a s podporou Radia Wave a experimentálního prostoru NoD.

8. listopadu se tak uskuteční již třetí Shape & Vision v prostorách divadla NoD Roxy. Začátek celé události je ve 20:00. Vstup do divadla je zdarma, ale vzhledem k omezené kapacitě divadla NoD na 100 sedících, je nutné si předběžně místa rezervovat na e-mailu veronika.ruppert@rozhlas.cz, a to do 7. 11. 2013 do 15:00.

Program uvede již zmiňovaná Veronika Ruppert. Po úvodním slově zakladatelky Shape & Vision se představí mladá návrhářka Mirka Horká, která přiblíží svou práci na kolekci, která spojuje textil s betonem. Mirka se letos v září 2013 poprvé představila s minimalistickou pánskou linií na Prague Fashion Weekend. Také je držitelkou titulu Top Styl Designer a finalistkou Shooting Fashion Stars 2013. Spolu s ní se představí designéři ze studia Gravelli, které se specializuje na použití materiálu běžného v architektuře v interiérovém designu. „Naším posláním je ukázat beton v novém světle jako estetický a vysoce praktický materiál, který má široké uplatnění v současné architektuře i designu.“ Gravelli tedy přiblíží práci s betonem od nábytku přes módu až po doplňky a šperky.

Mirka Horka a Gravelli_Vojtěch Veškrna Photography (1)

Vybrané projekty a hlavně otevřenost k přístupu věci nám představí architekta Lenka Míková, která působí architektonickém studiu Edit!, které funguje již 3 roky. Lenka je můžou několika českých šperkařů a módu a architekturu vnímá jako rovnocenné obory. „Architektura i móda vytváří určitě prostředí, ať už na nás samotných, nebo v prostoru. A zpětně nás ovlivňuje, s tím rozdílem, že špatného oblečení se dokážeme zbavit docela snadno. S budovou je to horší.‘‘ (citace z rozhovoru na fashionbook.cz)

Edit_puma social store_foto alexander dobrovodsky

 

Představí se také série Cut Club, což je projekt, který se soustředí na přesahy mezi módním návrhářstvím a výtvarným uměním.

Cut Club_Restructional Clothing_photography Sanna Helena Berger

Další na řadu, jako nejméně mediálně známý host, přijde mladá textilní návrhářka Anna Leschingerová, která představí práci na hranici fyzické modifikace, ve kterých jakoby textilní materiály dodaly lidskému tělu nové tvary nebo jiné skupenství. Její přístup k textilu je o hledání hranic mezi lidským tělem/kůží a materiálem. Anna je studentkou vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze v Ateliéru textilní tvorby. Kromě textilu pracuje s fotografií a v současné době se soustředí i na film.

anna leschingerova

Jako posledním nejnověji potvrzeným hostem Shape & Vision je uznávaná česká návrhářka Denisa Nová, která v současnosti patří mezi české špičkové návrháře. Vede dvě úspěšná studia, jedno v Praze a druhé v Brně. V roce 2000 získala cenu Výtvarník sezóny, za svou tvorbu, kterou uvedla úspěšně na trh se značkou DNB, pod kterou tvoří dodnes. Její prezentace na Shape&Vision bude zaměřená na vzájemné působení módy a architektury v její vlastní tvorbě a v práci jejich oblíbených zahraničních návrhářů.

Nejnovější informace můžete sledovat na Facebooku: http://www.facebook.com/ShapeVision

Zdroje obrázků:

Mirka Horká + Gravelli: https://www.facebook.com/media/set/set=a.501555406595819.1073741876.154013698016660&type=3

Anna Leschingerová: https://www.facebook.com/media/set/set=a.10151451889737337.1073741844.99601597336&type=3

Edit!: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.390750164354579.89328.165468573549407&type=3

Cut Club: http://clubcutclub.tumblr.com/