• ppl talk  • Procházka Prahou s Danielem Šmidákem

Procházka Prahou s Danielem Šmidákem

Byl to jeden z posledních teplých dní, kdy má člověk chuť si na sebe vzít naposledy své milované letní šaty a nakonec kvůli několikanásobnému převlékání se přijde pozdě. Slunce ale zářilo už od brzkých ranních hodin, což znamenalo ideální den na focení s Danielem Šmidákem. S vizážistkou Míšou jsem se sešla pod Vítkovem, což se nám skutečně vymstilo, nakolik jsme s kufry, obrovskou taškou a kuřáckými plícemi musely šlapat do kopce, takže zbytek týmu i s Danielem na nás musel počkat.

Památník na Vítkově se teprve probouzel do krásného rána, kromě zamilovaného páru, babičky s kočárkem a nás zde nikdo nebyl. Měla jsem trošku obavy, aby zvědaví lidé neokukovali Dana při převlékání. Nicméně jemu to rozhodně jako problém nepřišlo, sundal si tričko a začal hledat košili. V tu chvíli se zdálo, že všechny oči, které se na Vítkově zrovna nacházely, upínaly svou pozornost nám. Při intenzivních přípravách, líčení a úpravě vlasů mezi telefonováním jsem měla čas na pár otázek.

Samozřejmě se musím zeptat, co se změnilo v Tvém životě po Superstar? Cestuješ, koncertuješ? By MattNell PhotographyPoznávají Tě lidé, píší Ti fanynky?

V životě se toho díky Superstar  změnilo hodně. Ať o soutěži říká kdo chce, co chce, tak je to stále nejlepší a nejjednodušší možnost jak se nějakým způsobem zviditelnit. Jestli z něčeho co mi dala Superstar těžím, tak to určitě bude jiný přístup k životu, takový nový start. Není to sice hmatatelný přínos, ale pro mě je to velice důležité.

Co se týče koncertování, jsem velice spokojený a za to vděčím JEN a POUZE novému managementu v čele s Evgenii Klochay. Ihned po Superstar jsem neměl moc štěstí a naletěl jsem managerovi, s kterým to nebylo dvakrát šťastné, ale jelikož se na každé zkušenosti snažím najít něco pozitivního, poučil jsem se a za to jsem vděčný, protože čím dřív člověk pozná tu špatnou stránku, o to více si váží té dobré.

Bydlíš v Ostravě, ale za prací cestuješ do Prahy, což může být hodně náročné. Co děláš ve volném čase?

Je to pravda, zatím bydlím v Ostravě, ale zvažuji stěhování, z důvodu, že cestování je poměrně náročné na čas (podal jsem petici na prodloužení dne o 6 hodin, ale nikdo mi nechce vyjít vstříc) a docela únavné a hlavně, Praha je krásná!

Volného času moc nemám a jsem za to strašně rád. Snažím se zdokonalovat ve všem, o čem si myslím, že mi bude v budoucnu užitečné. Například chodím dvakrát týdně na hodiny tance – Kombinuji modernu a street dance. Také docházím na hodiny zpěvu a teoretické hudební výuky a uvažuji o nějaké mini-roli v muzikálu, abych nabral trošku odlišné zkušenosti a zkusil  si, jak na tom jsem s herectvím. No a jelikož mám nálepku hezouna, musím samozřejmě chodit cvičit, abych nekynul. Dělám si srandu, cvičení mě strašně baví a dokážu se při tom uvolnit.

Následné focení probíhalo velmi rychle, nakolik je Dan až neuvěřitelně fotogenický. Přesně ví, co má dělat a jak se má tvářit. Mnozí profesionálové mohou pouze závidět. Záběry na schodech, převlékačka, focení pod sochou a detaily. Tři hodinky uběhly, aniž by někdo z nás postřehl jak rychle.
Byli jsme hotovi až moc rychle, slunce příjemně hřálo a domů se mi nechtělo, slíbila jsem proto Danovi doprovod na krátké nákupy, alespoň jsme měli možnost dokončit náš rozhovor.

 

 Kromě zpěvu Tě baví i modeling, dnešní focení je toho důkazem. Takže jaké jsou vlastně Tvé plány do budoucna?

  Myslím, že každý, kdo má aspoň trochu „prodejný“ obličej by měl zkusit modeling. Neznám lepší způsob, jak si vydělat peníze, než tělem, “žádný podtext”, směje se. Focení dopadlo nad má očekávání, jsem spokojený, ale stále pouze model, takže díky patří Mattnell Photography a týmu PFP label, kteří mě nalíčili, učesali, ošatili a nafotili.

By MattNell Photography

” V pořádku, nespadnu,” ubezpečila jsem Daniela když se mě snažil v metru přesvědčit, abych se držela. Nakonec se na mě nemohl dívat, jak vrávorám, a gentlemansky mě chytil kolem pasu. Pak že gentlemani vymřeli! První cesta Palladiem vedla přímo k jídlu a následně jsme kdesi v tom bludišti hledali malý obchůdek, do kterého se vejde sotva pár lidí. Za chvíli se už prodavačka věnovala pouze Danovi, ochotně mu vše ukázala, nechala přivonět a spolu s kolegyní mu věnovala úsměv vždy, když se jí podíval do očí. Obě přímo zářily, když slyšely, jak si pobrukuje oblíbenou píseň. Nemohla jsem se ubránit pocitu, že charisma skutečně dělá mnoho, ale i na mě udělal velký dojem.

 

Od soutěže si dost změnil image, vypadáš vyspělejší. Dnešní krátké nákupy mě přesvědčily, že holky dělají vše, co Ti na očích vidí. Doslova. Prozradíš nám, jak si na tom se slečnami?

Image jsem moc neměnil , teda až na sestřih. Pravdou je, že za Superstar jsem zhubl  10 kg, jídla nebylo tolik, kolik bylo třeba a v kombinaci se stresem člověk prostě hubne. Druhá věc je, že mě v maskérně líčili způsobem, jakým se líčí ženy, které umí po půl hodince v koupelně zázračně omládnout o pár let, takže v televizi jsem vypadal na sweet 15.

Slečny a já, wow, to je pro mě komplikovaná záležitost, pořád tak nějak čekám na tu pravou. Většinou mi to lidé nevěří, ale jsem stále ( “Pozor, teď jsem na sekundu básník” 😀 ) „Láskou nepolíben“.

Nakoupili jsme vše, co jsme měli a přes to zbylo trošku času, nemohla jsem tedy odmítnout pozvání do studia, kde Daniel nahrává svou novou píseň.

By MattNell Photography

Co zrovna děláš? Pracuješ na nové skladbě, klipu, albu?

 Připravujeme nový singl s názvem „Cesta“, který je orientovaný do popu, ale lehce zavání dubstepem. Měl by vyjít do měsíce.

Už teď mohu fanouškům prozradit, že jsem slyšela osobně kousek a skutečně se máme na co těšit!

 

 

Za zapůjčení oblečení děkujeme RETRO JEANS