• Lifestyle  • STARÝ DŮM V NOVÉM KABÁTĚ

STARÝ DŮM V NOVÉM KABÁTĚ

Mnoho z Vás dozajista řešilo otázku, zda renovovat starý dům, či jej zbourat a postavit namísto něj nový. Staré stavby znamenají spoustu problémů a komplikací a jejich renovace se často stává noční můrou. Nicméně je pravda, že starší domy mají rovněž své neopakovatelné kouzlo a pokud se rekonstrukce vydaří, pak získáte skutečně stylové bydlení, které Vám dozajista bude každý závidět. Tento dům v australském Caulfieldu, jenž byl postaven v sedmdesátých letech minulého století, je dokonalým příkladem opravdu zdařilé rekonstrukce. Nelehkého úkolu se zhostili architekti a designéři melbournského ateliéru Finney Constructions, kteří zde předvedli skvělou práci.

architecture-modern-residence-1-1K přízemnímu domu s valbovou střechou byla přistavěna nová, moderní část s velkoplošnými okny, jež interiér opticky propojuje se zahradou. Jednoduché konstrukce hliníkových pergol pak poskytují potřebné zastínění vnitřních prostor během parných letních dnů. V této části budovy nalezl své místo hlavní obývací prostor, sestávající z kuchyně, jídelní části a obývacího pokoje. Kuchyňská linka z teakového dřeva, působí monolitickým a strohým dojmem. Jako protiváhu pak designéři použili ostrůvek v černém laku, doplněný stylovými barovými židličkami z dílny studia Kartell. Teak byl použit také pro výrobu jídelního stolu, který se nachází kousek opodál a nástěnných skříněk v obývací části. Ta je pak vybavena koženou pohovkou, stolkem v designu Isamu Noguchiho, pohodlným hráškově zeleným ušákem a dnes již ikonickým křesílkem Shell Chair v designu Hanse Wegnera. Kousek opodál můžeme obdivovat otočná krbová kamna. O osvětlení tohoto prostoru se starají především bodová světla, vestavěná do stropních podhledů.

Spojovací chodbou, dlážděnou jemně žilkovaným mramorem, se dostaneme do původní části domu. Zde byly zachovány oblé stěny, evokující atmosféru a design sedmdesátých let.  Kromě dvou ložnic s koupelnami zde nalezneme také pracovnu, která je soukromým královstvím pána domu. Střízlivý styl interiérů a vestavné, téměř neviditelné úložné prostory byly použity také v těchto pokojích. Za zmínku dozajista stojí design koupelen, pro které byly zvoleny luxusní obklady a na míru vyrobený nábytek.

Poděkování a zdroj fotografií: Finney Constructions