• ppl talk  • “…že bych modeling dělala jako full time job, to už určitě ne. Jsem teď na plný úvazek matkou,” říká Veronika Hejlíková

“…že bych modeling dělala jako full time job, to už určitě ne. Jsem teď na plný úvazek matkou,” říká Veronika Hejlíková

Veronika Hejlíková, v módním světe známá spíše pod rodným příjmením Fašínová, pracovala čtyři roky ve francouzském módním domě Céline jako živá figurína a co by modelka odchodila několik charitativních přehlídek. Teď je matkou na plný úvazek. Šest měsíců po porodu šla přehlídku pro dlouholetého kamaráda Jakuba Polanku v rámci pražského týdne módy. 

5

MARIANNE/ Pavel Hejný

Na minulém fashion weeku jste byla ještě jako těhulka a teď jste tu jako modelka, jaký je to pocit? Byla jste nervózní?
Vlastně ani ne. Spíš jsem byla nervózní z toho, jestli je doma vše v pořádku a Vojtík nezlobí babičku, která ho hlídala.

Připravovala jste se nějak, tím myslím cvičení, úprava jídelníčku a další modelkovské triky, nebo jste tomu nechala volný průběh?
Naprosto volný průběh. Já teď řeším spíše opačný problém. Nedávno jsem koukala na své fotky z loňska, kdy jsem byla těhotná a říkala jsem si, jak mi ta kila navíc vlastně slušela. Na svou původní váhu jsem zhubla už během šestinedělí. Doufala jsem, že z těch nabraných 24 kilogramů mi třeba aspoň 10 zůstane, ale bohužel.

V poslední době se samozřejmě věnujete především Vojtíškovi, manželovi a rodině. Nechybí Vám modeling? Přemýšlíte o návratu do tohoto světa?
Nechybí. Nabídky na focení chodí, ale už si vybírám s kým a pro koho budu pracovat. Vojtíka pak vždy beru s sebou, na což dopředu upozorním. Pokud je to pro tým problém a přítěž (čemu rozumím a chápu), focení odmítám. Ale že bych modeling dělala jako full time job, to už určitě ne. Jsem teď na plný úvazek matkou.

12671889_1228726043821556_3315768349513826657_oŠla jste přehlídku pro Jakuba Polanku. Jak vnímáte Jakuba jako návrháře, oslovuje Vás jeho móda? Máte od něho nějaký kousek v šatníku?
Jakub je můj kamarád a velmi talentovaný návrhář. Na své poslední kolekci předvedl oblečení z vintage obchodů, které různě předělal a přešil, čímž vznikly velmi originální kousky. Od Kuby mám v šatníku tu úžasnou modrou tří metrovou šálu.

Stihla jste načerpat už inspiraci na některých přehlídkách? Chystáte se ještě na nějaké?
Můj výběr přehlídek, na které se půjdu podívat, byl letos omezen. Vojta má svůj režim, takže jsme se podřídili samozřejmě jemu. Ale i tak jsme s manželem stihli Kateřinu Geislerovou, Moniku Drápalovou, Lukáše Lindnera a LaFormela. Lukáš pak přišel i na již zmiňovanou přehlídku Jakuba Polanky a poslední večer moderoval Proč ne?! koktejl pro Nadaci Terezy Maxové.

 

1

Celine/ fitting

Změnil se s příchodem mateřství Váš vztah k módě a celkově proměnil se Váš styl? A vůbec jaký je styl Veroniky Hejlíkové?
To víte že změnil. Volím takové oblečení, abych mohla Vojtu pohodlně nakojit, jsme-li někde v terénu. Často chodím na procházky s kočárkem, takže tenisky jsou jasná volba. Od Lukáše jsem teď dostala bílé Adidas Superstar a bordó New Balance. Skvělý výběr mají na Queens. Můj úžasný Céline crombie kabát jsem letošní zimu na sobě neměla vůbec. Nemá totiž knoflíky, takže dříve jsem si ho přidržovala rukou, což teď úplně tak nejde… Ale nestěžuju si, i tak se cítím pohodlně.

Čtyři a půl roku jste pracovala jako živá figurína ve francouzském módním domě Céline. Co všechno obnáší tahle práce? Jaké přehlídky jste chodila před tím než jste začala působit pro Céline?

Je to vlastně na jednu stranu neuvěřitelně nudná práce a na druhou zase velmi zajímavá. Je skvělé vidět celý ten proces vzniku jednotlivých kousků oblečení. Kolikrát je potřeba ho vyzkoušet, změnit, něco přidat nebo ubrat, abyste se pak vrátili úplně na začátek, protože tak to bylo vlastně nejlepší… Namáhavé je to, že jsem musela hodiny a hodiny v kuse stát. Často na hodně vysokých podpatcích. To jsem pak odnášela bolavými zády, otékaly mi nohy… Naštěstí tým lidí, se kterými jsem celé ty roky pracovala, se stal i mými přáteli a pokud jsem se cítila opravdu unaveně, stačilo požádat o pár minut oddechu. Tři týdny před show ale začalo to pravé ”peklo”. Byli jsme v Paříži a jeli od rána až pozdě do noci. Každý den, včetně víkendu.

Venku se konečně začíná probouzet jaro. Plánujete letos s rodinou dovolenou? Trávíte čas raději u moře, nebo jsou vám přednější hory a příroda?
Nejvíc miluju právě ten přechod ze zimy na jaro. Jarní slunce je tak nabíjející! V létě jezdíváme na jeden malý ostrov v Chorvatsku, letos ale pojede jen manžel s dcerou. Cesta tam je totiž poněkud komplikovanější – vlak, autobus, trajekt, auto, což se mi nechce s tak malým dítětem absolvovat. Takže budeme s Vojtíkem nejspíš hospodařit na chalupě. Loni jsme to měli taky tak, jen s tím rozdílem, že jsem měla syna ještě v bříšku. Už jsem se domlouvala s kamarádkami, co maji stejně staré děti, že by za mnou dorazily.

12279209_10153454796723071_4403974580329645328_n

Děkujeme Veronice především za její čas a ochotu poskytnou nám rozhovor. Přejeme jenom samé slunečné, krásné a pozitivní dny celé rodině Hejlíkových.

Zdroj úvodní foto: ELLE/ Ben Renč