• Fashion News  • Stella McCartney nově součástí LVMH

Stella McCartney nově součástí LVMH

Stella McCartney, známá anglická návrhářka, podepsala smlouvu, díky které se stala součástí koncernu LVMH. Tím se zařadila například mezi značky Dior, Givenchy a Louis Vuitton. Zároveň se McCartney stala druhou ženou, kterou můžeme v LVMH najít (tou první se stala nedávno Rihanna). Proč se rozhodla k tomuto kroku a co na to koncern Kering, pod kterým tvořila celých 17 let?

V červenci ohromila módní svět zajímavá zpráva. Stella McCartney uzavřela smlouvu s největším módním koncernem LVMH, který vlastní pátý nejbohatší muž světa Bernard Arnault. I když to je pro všechny ohromující novinka, šeptalo se o tom už necelý rok. McCartney navíc letos na jaře ukončila její 17 let trvající partnerství s největším rivalem LVMH – koncernem Kering, který patří třicátému nejbohatšímu muži světa Françoisi Pinaultovi.

Není divu, že tato událost propast mezi oběma francouzskými koncerny jen prohloubila. Pod Kering sice spadají značky jako Gucci, Balenciaga a Alexander McQueen, nicméně LVMH je stále ve vedení. Neustále předbíhání trvá také na charitativním poli. Příkladem zde může být například požár Notre-Dame. Ta ještě ani nestačila dohořet a Pinault a Arnault už se předbíhali, kdo na opravu chrámu daruje víc (dopadlo to 113 milionů dolarů versus 220 milionů dolarů ve prospěch Arnaulta).

A co je tedy hlavním důvodem podepsání smlouvy s LVMH? Není to nic jiného, než sdílení stejného cíle. Ten v tomto případě představuje udržitelnost luxusní módy.

„Cítím, že je správná doba se osamostatnit. Jsem Françoisi Pinaultovi nesmírně zavázaná za jeho dlouholetou podporu, ale mám pocit, že když nade dveřmi stojí mé jméno, měla bych mít i rozhodující slovo,“ dodala Stella při zpátečním odkupu jejího 50% podílu.

Podrobnosti o nové smlouvě bychom se měli dozvědět během září 2019. Nezbývá nám tedy nic jiného, než čekat, co nového s sebou tato spolupráce přinese.

Zdroj: 1, 2, 3