• Lifestyle  • STYLOVÁ OÁZA KLIDU

STYLOVÁ OÁZA KLIDU

Rekonstrukce jednoho starého statku v Brazílii, poblíž luxusního letoviska Fortlaleza je jasným důkazem že i starý a zdánlivě nevýrazný nábytek může vypadat skvěle. Původní objekt z první poloviny 19. století původně sestával z malého přízemního domku a stájí, jež mezi sebou svíraly hospodářský dvůr. Při nedávné a velmi citlivé rekonstrukci byl domek navýšen o celé jedno patro a rozšířen o kryté terasy jak v přízemí, tak v úrovni prvního patra. Oproti tomu bývalá budova stájí byla pouze citlivě zrekonstruována a původní vrata byla zevnitř pouze osazena velkoplošnými francouzskými okny. Dvorek byl pak vyplněn dřevěnou terasou a uprostřed nalezl své místo i bazén, čímž mezi oběma objekty vzniklo romantické atrium a oblíbené místo určené k relaxaci, kde majitelé tráví většinu času, chráněni před zvědavými pohledy kolemjdoucích.

V přízemí hlavní budovy se nachází denní zóna, jež plní funkci kuchyně, jídelny a obývacího pokoje. Celou její přední prosklenou stěnu lze však otevřít a tento prostor tak volně propojit s atriem, které se v tak teplém podnebí stává jakýmsi pokojem navíc. Velmi efektně vypadá pultová kuchyně z pohledového betonu, doplněná kredencem z hrubě opracovaného dřeva. Jako kontrastní prvek byl pak zvolen lakovaný dřevěný stůl, doplněný dvěma apartními křesílky a lavicí. Za polopříčkou oddělující schodiště pak nalezla své místo obývací část s krbem a efektním sofa z dřevěných kůlů. Po stylových schodech, jež jsou postaveny z původních trámů domu, se pak dostaneme do prvního patra, kde se nachází ložnice majitelů a koupelna.

V bývalých stájích byl vybudován „soukromý budoár“ pro hosty či chcete-li další ložnice s vlastní koupelnou. I zde, podobně jako všude po celém domě, jsou jasně patrné vintage akcenty a láska majitelů k přírodnímu a neopracovanému dřevu. Ať již se jedná o postel, nádherné zrcadlo či kosmetický stolek, surové dřevo je hlavním materiálem, jež skvěle kontrastuje s jasně bílými zdmi a vnáší do interiérů domu nádech romantiky a atmosféru časů dávno minulých. Přes tento domek se dá navíc projít do malého atria za domem, kde se vám k příjemnému lenošení ochotně nabízí ručně tkaná houpací síť, chráněná před sluncem rozložitými listy mladých banánovníků.

Poděkování a zdroj fotografií: NUEVO ESTILO