• Beauty  • Suché ruce v zimě

Suché ruce v zimě

Ruce a obličej zpravidla vystavujeme okolním vlivům nejčastěji, proto mají převážně v zimním období největší tendenci vysušovat se a také praskat, mnohdy až do krve. Nejen, že je pohled na rozpraskané ruce neestetický, bývá to také opravdu bolestivá záležitost. Na každý neduh však existuje nějaké řešení, tedy i problém suchých rukou je aspoň z části řešitelný.

Používejte správné mýdlo na ruce

Vyhněte se přehnaně parfémovaným a laciným mýdlům z drogerie, dejte raději přednost tomu s přídavkem bylin nebo léčivých látek. Při mytí rukou se také vyvarujte příliš horké vodě, která ruce ještě více vysušuje.

Tekuté mýdlo na ruce a tělo s bambuckým máslem, L’Occitane en Provence, 550 Kč
Antibakteriální tekuté mýdlo pro ženy , XPEL TEA TREE , 31 Kč

Zkuste masku na ruce

Masky na ruce v dnešní době nabízí kdekdo a vybere si opravdu každý. Pokud rádi zkoušíte nové věci, můžete si ji klidně vyrobit i doma, na internetu najdete spoustu jednoduchých receptů. Kromě toho, že je tento rituál velmi příjemná relaxační záležitost, ruce vám také krásně hydratuje.

Jednorázová maska na ruce, Sephora, 125 Kč

Zásobte se dobrými krémy

Zkuste například ten s přídavkem bambuckého másla a rozhodně ho nikdy nezapomínejte přibalit do kabelky!

Sada krémů na ruce Plaisirs Nature , Yves Rocher, 177 Kč
Přírodní krém na ruce s bambuckým máslem , Ayres, 180 Kč

Noste rukavice

Pokud trpíte na vysušené ruce, nošení rukavic v zimním období by pro vás měla být naprostá nutnost. Kromě toho, že vám ochrání ruce, jsou stylové rukavice také skvělým módním doplňkem.

Zdroje: 1,2,3,4, 5, 6, 7