• Events  • SVĚTLO VE TMĚ aneb nová fashion show Ivany Follové

SVĚTLO VE TMĚ aneb nová fashion show Ivany Follové

IVANA FOLLOVÁ, známá česká módní návrhářka připravila unikátní přehlídku SVĚTLO VE TMĚ, která se bude konat 16. května 2016. Nekonvenční podívaná – vzniklá ve spolupráci s nadačním fondem Mathilda hraběnky Mathildy Nostitz – proběhne v elegantních prostorách dejvické Villy Pellé. Pestrobarevné hedvábné kreace předvedou modelky, populární herečky i pohledné představitelky dalších tvůrřích profesí – slovenská hvězda Anna Šišková, moderátorka Lejla Abbasová, či režisérka Olga Dabrowská. Přehlídku zpestří nevidomé dívky s jejich vodícími psy, které se v ni objeví v rolích příležitostných modelek. Podpora nevidomých a jejich čtyřnohých pomocníků je hlavní náplní nadačního fondu Mathilda, který akci podpořil.

DSC1029

Show Světlo ve tmě, kterou zvede známá televizní moderátorka Jolana Voldánová, zpestří vystoupení světoznáme mezzosopranistky Dagmar Peckové. Zazpívá i nevidomá Blanka Janečková – talentovaná finalistka soutěže Hlas ČeskoSlovenska, kterou doprovodí nevidomý pianista.

Přehlídka nabídne aktuální kolekci pro letošní jaro a léto a přítomným naznarčí, jak podpořit vlastní osobnost v zaměstnání, ve společnosti či při slavnostích příležitostech. Materiálem je ručně kolorované hedvábí, střihy atraktivních modelů vycházejí především z tradičních kimon. Oba prvky jsou příznačné pro dlouholetou tvorbu Ivany Follové inspirovanou zejména tradiční japonskou kulturou.

Vstupné je 500,- Kč, výtěžek z akce bude věnován na podporu vodících psů pro nevidomé.

Módní návrhářka Ivana Follová (nar. 1955) vystudovala Školský ústav umělecké výroby. Proslavila se originálními kreacemi z hedvábí, které vlastnoručně vyrábí a vzoruje. Své modely vytváří pod značkou if… Tvorbě pro své klienty se věnuje ve vlastním ateliéru (Mezibranská 9, Praha 1), kde v čele svého týmu osobně dohlíží na precizní řemeslné zpracování svých nápadů. ”Každá žena si zaslouží být hýčkána luxusními odšvy dokonale padnoucího střihu, neopakovatelnými barvami a hebkými materiály, které něžně pohladí,” shrnuje Ivana Follová cíl své módní tvorby.

Nadační fond Mathilda vznikl v roce 2010 a jeho hlavní náplní je podpora osob s těžkým zrakovým postižením. Vyhledává, realizuje a podporuje projekty, které těmto lidem usnadňují životy. Zabývá se také výchovou a výcvikem vodícíh psů, kteří se pro mnohé z nich stávají nepostradatelnými pomocníky. Spolupracuje i na různých kulturních aktivitách umožňujícíh seberealizaci nevidomých umělců. Jmenuje se podle své patronky a zakladatelky, hraběnky Mathildy Nostitzové.

www.ivanafollova.cz

www.mathilda.cz

www.villapelle.cz

logo