• ppl talk  • Tereza Chlebovská Česká Miss 2012

Tereza Chlebovská Česká Miss 2012

Česká Miss 2012 Tereza Chlebovská, se narodila v roce 1990 v Třemešné. Pochází z Krnova, kde vystudovala místní gymnázium. Na Ostravské univerzitě studuje obor Hudební výchova a výchova ke zdraví. V roce 2010 se zúčastnila soutěže Miss Reneta 2010, kde se umístila jako 1. vicemiss. Svou kariéru pokračovala v soutěži Miss léto 2010 a v roce 2011 vyhrála Miss Praha Open. Roku 2012 vyhrála Českou Miss. Nyní se věnuje nadále modelingu, letos byla mezi top modelkami pro přehlídku Top Secret, mohli jste ji vidět v televizi Prima COOL, kde působila jako reportérka v Lize mistrů. Jaké jsou její další plány nejen v televizi a modelingu, jak si ráda užívá Vánoce a mnoho dalšího, se můžete dočíst v rozhovoru, pro který mi byla Tereza ochotná odpovědět.

560816_432205776891322_1400786933_n

 

V první řadě Vám chci poděkovat za možnost rozhovoru pro náš internetový deník DailyStyle. Já osobně Vás moc ráda sleduji, jak na Facebooku, tak Instagramu, zde jste velmi aktivní a fanoušci mají přehled o vašich pracovních i osobních aktivitách, ale pro čtenáře, kteří Vás prozatím nesledují, prozradíte co je u České Miss 2012 nového? Jak vím, dostala jste se do role coby moderátorky pro televizi Prima, jak si pozici užíváte? Jste nervózní? A proč zrovna sport?

Jsem nesmírně vděčná za tuto příležitost, kterou mi dala Prima COOL. Pravdou je, že už jako malá holka jsem chtěla být princeznou, modelkou, ale taky jsem si doma hrála na učitelku a moderátorku. Na základní škole jsem dokonce zorganizovala a sama odmoderovala Miss základní školy Třemešná, takže to, že z holky, která vyrůstala na vesnici, stala se modelkou, vyhrála Českou Miss a teď dokonce působí jako reportérka Ligy mistrů a občas moderuje i společenské akce vnímám jako velký posun směrem dopředu a stále doufám, že to není ještě všechno. Pracuji na sobě, chci se neustále zlepšovat a jít nahoru, určitě nechci stát na místě. Hodně lidí se diví, že působím zrovna v Lize mistrů, kde je hlavním tématem fotbal. Většina z nich ale taky neví, že můj taťka je fotbalový rozhodčí a já jsem ve fotbalovém prostředí vyrostla. Samozřejmě neznám veškerá pravidla, to se přiznám, ale všeobecný přehled mám a na holku si troufám říct, že toho vím o fotbale poměrně hodně. Co se nervozity týče, tu mám pokaždé, ať už se jedná o módní přehlídky a nebo moderování. Jsem člověk, který když už něco dělá, tak do toho jde naplno a chce to dělat na víc jak 100%, proto je asi logické, že kromě euforie je přítomná i tréma.

Jste krásná žena, prozradíte nám, jak o sebe pečujete? Máte nějaké kosmetické rituály?

Přiznám se, že v poslední době nemám ani tolik času, abych si mohla dopřávat nejrůznější kosmetické služby. A i kdybych ho měla, tak bych ho nejspíš využila jinak než být na manikúře, pedikúře každý den, i když udělat si jednou za měsíc takový den spojený ještě s masáží je urcitě příjemné. Jako klasická žena, ale dbám především na hygienu, po sprše se vždy namažu krémem, tak aby byla pokožka jemná, hladká a aby voněla, na to si teda hodně potrpím. Jednou do měsíce si zajdu do kadeřnictví, kde se mi postarají o vlasy a to je v podstatě vše, pokud nepočítám čistění zubů po každém jídle a důkladném odličování. 

Co Vy a sport? Kolik času trávíte v posilovně, abyste měla tak přepychovou postavu?

Jste milá, děkuji. Na rovinu ale říkám, že jsem se svou postavou nikdy spokojená nebyla a asi ani nikdy nebudu. Jsem přesvědčená o tom, že by to mohlo být daleko lepší, ale zároveň si uvědomuji, že nikdo z nás není dokonalý a každý si pod pojmem dokonalá postava představujeme něco jiného. Já jsem odmalička dělala sport a to především volejbal, dále jsem tancovala balet, latinu, cvičila jsem aerobic, takže co se pohybu týče s tím nemám problém. Jelikož tanec ani volejbal už nedělám, začala jsem chodit do fitka, tady v Praze navštěvuji Pure fitness Jatomi a buď to si zajdu na jednu z veřejných lekcí jako je bosu nebo zumba a nebo si zajdu na pás, kde střídám běh s chůzí a potom si dám ještě chvilku stepper. Snažím se tak 2-3 krát do týdne, ale občas mi to taky nevyjde.

1459943_1423778374523782_79653539_n
Určitě především ženské čtenářky by zajímalo, jaký máte názor na diety a jaký je Váš celkový názor na výživu? Co vy preferujete?

Těžká otázka. Ze mě byste si určitě neměly (ženy) brát příklad, co se výživy týče, protože jsem v tom docela nezbeda. Miluji sladké a to především čokoládu, kterou můžu ve velkém množství každý nebo skoro každý den. Hodně lidí mi to nevěří a nechápou jak se můžu udržovat ve formě, ale je to jednoduchá rovnice příjem = výdej. Na druhou stranu mám ale ráda i lehčí stravu jako zeleninu, ovoce, miluji kuře na jakýkoli způsob, takže já se to snažím tak nějak vyvažovat a kombinovat pak ještě se sportem.

 Slečno Terezo a co móda? Prozradíte nám, jaký styl preferujete a kde nejraději nakupujete?

Pro mě je nejdůležitější, abych se v daném modelu-outfitu cítila dobře a pohodlně. Mám ráda jednoduchost a nejraději mám sportovní eleganci, kde najdete jednak pohodlí, ale i ležérnost a můžete s takovým modelem vyrazit ven, do školy, do společnosti a vlastně, když to vezmu kolem a dokola skoro všude. Když už jdu nakupovat, tak většinou do Zary, Bershky, občas se kouknu do Manga, Reserved, z těch sportovních je to pak Adidas. Ale řeknu Vám, že pokud by měly nákupy trvat víc jak hodinu, tak to asi předem vzdám, protože pak už začínám být protivná, nevrlá a prostě mě to nebaví.

 Vaše profese přináší mnoho povinností, co do společenských událostí, kdo Vás na ně obléká? Máte svého stylistu, návrháře?

Momentálně se oblékám sama, občas se ptám na rady mé kamarádky Andrejky Kabické, která umí v módě moc dobře chodit. Po té profesionální stránce bych ale vyzdvihla stylistu Lukáše Macháčka, prozatím jsme společně ještě nespolupracovali, ale i tak si jsem jistá, že vsadit na něho = nešlápnout vedle.

1014244_1423781651190121_1625605747_n

Když jsme u návrhářů, jak moc sledujete českou tvorbu, máte nějakého oblíbence? A v zahraničí?

Sleduji, jelikož mnoho českých návrhářů i předvádím. Je mi ctí předvádět například pro Beátu Rajskou, kterou vnímám jako jednu z našich nejlepších návrhářek. Minulý rok jsem spolupracovala s návrhářem Lukášem Lindnerem, který mi dělal spoustu večerních toalet a rób na nejrůznější společenské události, ale vyzdvihla bych především krásné červené, které mi ušil speciálně na finále České Miss 2013.

Jste mladá slečna, určitě se ráda bavíte, svěříte se nám, kam ráda chodíte, ať už s přáteli či s rodinnou za zábavou?

To je různé, s taťkou je to jak jinak než o sportu, je fajn mít stejné nebo alespoň podobné zájmy, tady platí beach volejbal, tenis, badminton, s mamkou máme rády přírodu, dlouhé procházky, které jsou většinou spojené i s nějakým historickým místem, se ségrou a přáteli pak rádi zajdeme do kina, ale i na fotbal nebo si uděláme pohodu doma při nějakém dobrém filmu, pití a jídle. Občas pak nějaký klub, bar, miluji tanec, takže pokud je tam parket, tak si se mnou asi moc nepopovídáte. Určitě dávám přednost tanečním akcím, klubům než jen jít si tzv “posedět”.

A znáte to, po zábavě – odpočinek. Co je pro Vás relax? Máte nějaký zaručený tip, kde a jak se dá odpočinout a zároveň nabrat energii?

Já mám ráda pasivní, ale i aktivní odpočinek. Pokud jsem zcela vyčerpaná a bez energie, tak u mě zaručeně zabere postel, jídlo do postele a nějaký dobrý film, pokud si ale potřebuji pročistit hlavu, tak volím ten aktivní odpočinek a tedy sport.

Jak se vidíte za dva roky? Jaké máte cíle, sny?

Jsem člověk, který žije přítomností a daným okamžikem, nerada  věci plánuji dopředu, protože bych pak nechtěla být zklamaná, kdyby něco nevyšlo. Co vím ale určitě je, že bych za ty dva roky chtěla být zdravá, chtěla bych se věnovat práci, která mě bude bavit a naplňovat jako doposud a být spokojená a šťastná v osobním životě.

Blíží se období Vánoc, jak budete trávit letošní svátky pohody a klidu?

Vánoce jsou pro mě tím nejkrásnějším časem v roce a neumím si je představit jinak než strávené v kruhu rodinném. Miluji celou vánoční atmosféru a těším se, až budeme péct cukroví a perníčky, kterými se pak budeme ládovat celé svátky Vánoční, budeme se koukat na pohádky, odpočívat, bavit se a smát se. Jednoduše budeme rádi, že jsme opět všichni pohromadě.

Jste typ, co nakupuje dárky dopředu v klidu a s rozmyslem, nebo dva dny předem?

Spíš dva-tři dny předem. Ale občas se mi podaří sehnat něco i týden dopředu.

Kdybychom byli Ježíšek, o jaké přání byste nám napsala?

V tom případě prosím o zdraví pro celou svou rodinu. To je tak, když se zeptám mamky, co by chtěla k Vánocům, tak mi odpoví, že chce, abychom byli hlavně všichni zdraví a já se na ni za to zlobím, protože chci, aby mi řekla něco hmotného, co bych ji mohla koupit a vidíte, ve výsledku tady prezentuji její názor, protože člověk si stejně nakonec uvědomí, že zdraví je opravdu to nejdůležitější.

Děkuji Vám za Váš čas a ochotu pro rozhovor. Za sebe i celý tým Dailystyle, Vám přejeme mnoho kariérních úspěchů, osobních výher a splněných snů. Krásné prožití Vánočních svátků a Nového roku 2014. 

Krásné Vánoce plné lásky a pohody všem. 

1395821_438768456235054_985232605_n

 [youtube width=”600″ height=”365″ video_id=”OiebyhjJDiI”]

 

Můžete Terezu Chlebovskou sledovat na Facebooku, Instagramu, či na oficiálním webu České Miss.

 

Zdroj:1,2