• Lifestyle  • THE CUBE ANEB JAK SE DĚLÁ LOFT…

THE CUBE ANEB JAK SE DĚLÁ LOFT…

Na střeše jednoho z turínských činžáků vyrostl loft s nádherným výhledem na celé historické centrum města a příznačným názvem CUBE LOFT. Jeho obyvatelem i tvůrcem je architekt a designér Fabio Fantolino, který zde naplno předvedl svou kreativitu a dokonalý smysl pro detail.

Velkorysý a světlem zalitý prostor, jehož výška přesahuje sedm metrů, je rozdělen do dvou úrovní, z nichž spodní tvoří jádro společenské zóny. Nalezneme zde opravdu obrovský obývací pokoj s jídelnou, prosklený téměř ze všech stran. Díky děleným okenním plochám můžeme pozorovat dynamickou hru světla a stínů na stěnách, jež se v každou denní dobu mění. Interiér je zařízen pouze minimálním množstvím nábytku, což ještě více podporuje jeho vzdušnost a optické propojení s nekonečným horizontem města. Velmi zajímavým prvkem je zvýšené „pódium“ z tmavého dřeva, kde nalezla své místo vestavná pohovka, sloužící pro uložení knih a DVD, doplněná sedáky v šedé barvě. Jako protipól pak byla vybrána luxusní sedací souprava ARMANI CASA v bílé barvě, jež skvěle vynikne, a to zejména v kontrastu s podlahou z leštěného betonu. Kousek opodál můžeme obdivovat jednoduchou a účelnou jídelnu s masivním ebenovým stolem, doplněným industriálně vyhlížejícími židlemi z bílé kůže v designu neopakovatelného Miese Van der Rohe. Barvu do tohoto prostoru vnáší několik neoplasticistických pláten, zavěšených vysoko u stropu. Z  místnosti je také přístup na rozlehlou terasu s bazénem a střešní zahradou, jež je přímo stvořena k relaxaci vysoko nad rušnými ulicemi severoitalského velkoměsta.

Vrchní patro, do kterého se dostaneme po samonosném konzolovém schodišti, je vyhrazeno soukromým prostorám majitele. Zdi obložené tmavým dřevem a decentně nasvícené bodovými světly jasně dávají najevo, že obyvatelem těchto prostor je muž. Zařízení ložnice se pak omezuje pouze na luxusní postel, čalouněnou hnědou kůží, noční stolky z dílny SELETTI a designové svítidlo od Philippa Starcka. Na tento pokoj přímo navazují šatna a nádherná koupelna, obložená šedou břidlicí, s vanou, zapuštěnou do dřevěné platformy z indonéského teaku. Byt postrádá centrální závěsná svítidla a veškeré osvětlení je řešenou formou vestavných bodovek či designových lamp, které vytváří přirozené a měkké světlo.

Poděkování a zdroj fotografií: FABIO FANTOLINO