• Lifestyle  • THE NOOK RESIDENCE – KLENOT MINIMALISMU

THE NOOK RESIDENCE – KLENOT MINIMALISMU

Tento nádherný víkendový dům v kanadském Quebecu, realizovaný architekty ateliéru MU Architecture už na první pohled upoutá svým nevšedním minimalistickým designem. Čistota linií jasně bílé stavby jednoduchých tvarů byla ozvláštněna netradičním zkosením stěn v prvním patře, které skvěle vyhovuje také vnitřní dispozici. Stavba leží v poměrně příkrém svahu, přičemž z jedné strany se jeví jako přízemní, ale ze strany je jasně vidět, že se jedná o dvoupatrový dům.

Přízemí, jež je částečně zapuštěno do terénu a je z něj přímý přístup na zahradu. Zde se nachází klidová zóna s ložnicemi a koupelnami. Co se interiérové koncepce týče, pak i zde vládne minimalismus, ozvláštněný obklady z patinovaného dřeva. Zařízení se omezuje jen na nejnutnější nábytek, ve většině případů v podstatě jen na postele. Velkorysé úložné prostory a šatna se nachází hned vedle nádherné koupelny v zadní části tohoto poschodí. Koupelna sama je opravdovým designovým skvostem. Černé mozaikové obklady na stěnách, leštěná betonové podlaha a nábytek v mahagonovém odstínu spolu perfektně ladí. Centrálním prvkem je však nádherná solitérní vana, umístěná přímo před oknem s výhledem do zahrady.

Denní zóna, v prvním patře, kam se dostaneme po dřevěném schodišti, je rovněž pojata v minimalistickém duchu. Centrem celého prostoru je kuchyně v kombinaci černého matu a medového dubu se skoseným ostrůvkem, jehož linie přesně kopírují zkosení linií stěn domu. Vpravo od kuchyně se přes jídelnu, s jednoduchým stolem doplněným židlemi Vitra, dostaneme do obývací části s vestavěnou sedačkou a krbovými kamny, jejíž celá stěna je prosklena a umožňuje tak výhled do okolní krajiny. Na straně druhé pak nalezneme mediální koutek s televizí a samozřejmě také sociální zázemí.

MU ARCHITECTURE