• Events  • TO NEJLEPŠÍ Z MBPFW SS18

TO NEJLEPŠÍ Z MBPFW SS18

Módní nadšenci a všichni fashionisti už mají opět po zábavě. Akce, na kterou mají možnost se těšit pouze dvakrát do roka, je opět za námi a nám nezbývá než nedočkavě přešlapovat do začátku té jarní.

Lokaci pro jednotlivé přehlídky letos organizátoři zvolili poměrně nevšedně – odehrávaly se na ochozu tenisového dvorce na ostrově Štvanice. „Molo“ tak bylo kryté před deštěm, který se v menší míře také ukázal, a přesto přehlídky vynikaly vzdušnou atmosférou.

Zářijový Mercedes Benz Fashion Week však opět nezklamal a přinesl modely nevšední, abstraktní, minimalistické a mnoho dalšího. Podle ohlasů diváků měl celý týden módy veliký úspěch a na jednotlivé kolekce návrhářů prý jen tak nezapomenou. Pojďme si udělat malou rekapitulaci toho nejzajímavějšího, co bylo letos během pražského týdnu módy k vidění.

1. Miro Sabo

www.mirosabo.eu, Instagram: @mirosabo

Slovenský návrhář, který absolvoval studium na pražské UMPRUM a stáž u Rafa Simonse letos diváky nenechal sedět v křeslech. V nové kolekci inspirovanou renesancí se zamýšlí nad udržitelností módy a spojení české tradice. Ucelená kolekce vynikala výběrem luxusních materiálů, které byly nakombinované o zbytky materiálů z předešlé tvorby. Modely byly zdobené křišťály různých tvarů od české značky Preciosa.  Závěr celé show byl nezapomentutelný a většina diváku se na chvíli zatajil dech. Defilé se neslo za doprovodu devadesátkového hitu zpěvačky Donny Lewis – I Love You Forever.

2. Jan Černý

www.facebook.com/jancernywear, Instagram: @jancerny_

Jan Černý si naopak slávu z letošní přehlídky nepochybně odnesl. Talent ze Zlína se nechal inspirovat svými cestami po světě a navrhl kolekci blízkou všem účastníkům leteckého provozu. Na mole se procházeli muži v kombinézách, uniformách, ale i v denimových kouscích s visačkami na krku. Návrhář si bezesporu zachoval svůj styl a plynule navázal na svou předchozí kolekci.

3. ODIVI

www.odivi.cz, Instagram: @odivi

Minimalismus Ivy Burkertové s její značkou ODIVI se v letošních přehlídkách nedal zapřít, ovšem dokázala nám ukázat i posun ve své tvorbě. V zářijové kolekci dokázala opět ladně zkombinovat sportovní styl s moderním městkým životem a poukázat tak na kontrasty těchto dvou světů. Sladkou třešničkou všech modelů byl make-up, perfektně dotvářející jejich myšlenku. Tleskáme Ivo!

4. NEHERA

www.nehera.com, Instagram: @neheraofficial

Původně československá značka opět vyjádřila svou filozofii, ale zároveň dokázala i představit něco trochu jiného. Lineární tvary, minimalistické barvy a „nude“ styl byl perfektně zachován, avšak nechyběly ani kousky černé nebo výrazné pásky. Značka, která slibuje obléknout městskou ženu na každý den a přitom se soustředit na detail dokázala, za čím si stojí. Přesvědčte se sami.

 

Zdroj fotografií: Archiv MBPFW