• Beauty  • TOP 5 dámských parfémů

TOP 5 dámských parfémů

Parfém je již odjakživa považován za nezbytní módní doplněk, který podtrhuje přirozenou krásu ženy. Velká většina z nich se ovšem při výběru té správné vůně ocitá před nelehkým rozhodnutím a nejistě tak bádá mezi dnes již tak obrovským výběrem. Vůně by měla jednoznačně charakterizovat danou ženu a vyvolat v ní při nošení parfému nezdolný pocit sebejistoty. Připravili jsme si proto pro vás výběr těch nejlepších TOP 5 dámských parfémů, se kterými jednoznačně nikdy nešlápnete vedle.

Ještě, než se pustíme do samotného výběru, je vždy třeba dbát na základní pravidla při výběru toho ideálního dámského parfému. Každá žena by měla na začátek znát, zda jsou jí příjemné spíše lehké květinové vůně anebo naopak upřednostňuje spíše kořeněné. Jedná se tak o odrazový můstek k té správné cestě. Při výběru vám také může napomoci složení dané vůně, ve kterém máte vždy jasně uvedeno, jaké vonné složky obsahuje. Mezi naším výběrem najdete jak parfémy vhodné ke každodenní aplikaci, tak zároveň ty, které vás mohou doprovázet při noblesním večeru. 

Nikdy nestárnoucí klasika aneb Chanel No.5

Hned v první řadě si zde zmíníme dnes již legendární vůni, která je jednoznačně řazena mezi parfémy obsahující v sobě hlubší příběh a kousek historie. Chanel No.5 je květinová vůně, jejíž hlavní vonné složky tvoří opojný jasmín, něžná růže, kosatec, ylang ylang, vanilka, ambra a santalový olej.

Euphoria od Calvin Klein je parfém milován ženami po celém světě

Euphoria se řadí mezi svůdné až provokativní parfémy, které však dovedou být velice návykové, a proto na ně nedá dopustit mnoho žen. Parfém je především složen z výrazné vanilky, ambry, fialky, šťavnatého jablka, lotosu a orchideje.  

My Way od Giorigo Armani spojuje vonné složky ze všech koutů světa

My Way je jednoznačně vůní, která ve vás vzbudí touhu k prozkoumávání všech možný a nemožných míst. Hlavní vonnou složkou parfému je bergamot doplněný o pomerančový květ, intenzivní jasmín, bílé pižmo, vanilka a cedrové dřevo.

Black Orchid od Toma Forda si zamilují ženy toužící po smyslnosti

Extravagantní, a přitom lehce květinová. Přesně v tomto rozpoložení se nese vůně od uznávaného amerického návrháře Toma Forda. Parfém tvoří svěží kompozice z hořkého pomeranče, bergamotu, rybízu, orchideje, smyslné vanilky a santalového dřeva.

Nechte se unést květinovými tóny parfému J’adore z dílny Christiana Diora

J’adore je ve světě parfémů již považován za nadčasovou klasiku, která je vhodná ke každodenní aplikaci. Ohromí vás především svojí bohatou květinovou kompozicí, která se skládá z romantické růže, orchideje, ylang ylang a fialky. Květinové tóny jsou pak doplněny o směsi ovoce v podobě mandarinky či švestky.

DailyStyle PROMO: Článek je komerční prezentace značky Alza

Zdroj fotografií: archiv značek, Pexels