Trénink, nebo party? V JOHN REED můžete zažít obojí
V každém fitness studiu JOHN REED je hudba klíčovým prvkem, motivuje a vybízí ke špičkovému výkonu. S vlastním rádiem, live DJs a klubovou atmosférou povýší váš trénink na jiný level.
Už jste v posilovně také někdy narazili na smutného fitnessáka, který si zapomněl doma sluchátka? Trénink bez hudby si nedokážeme představit – vždy cvičení zpříjemní a nakopne nás k lepšímu výkonu. Její důležitost si uvědomují i v JOHN REED, kde si na výběru toho, co bude hrát, dávají velmi záležet. Z vlastní zkušenosti říkáme, že tady sluchátka většinou ani nevyužijete.
JOHN REED kombinuje prvky hudebního klubu s designem a fitness. Po celou dobu zde hraje brandové rádio, které ale můžete poslouchat i v době, kdy zrovna necvičíte v pražském či zahraničním studiu JR. Stačí si stáhnout aplikaci, která vás bude zásobit těmi správnými beaty. Pečlivě zvolená hudební selekce, na které pracuje tým složený z odborníků z MTV a DJů, zahrnuje house, electro, hip hop i pop. JOHN REED má také vlastní „Training Essentials“ playlist na Spotify.
Každý pondělní a čtvrteční večer mezi 18. a 21. hodinou zpestřují zdejší návštěvu live DJs vybraní ze špiček hudební scény. Určitě dorazte a zažijte nevšední atmosféru – je fajn, že i když začnete místo cvičení tancovat, kalorie taky spálíte…
Vyzpovídali jsme tři vybrané DJs, které můžete za mixážním pultem v pražském studiu JOHN REED potkat:
DJ a producent, jehož práce vyvolává zájem mezi rappery a respekt mezi producenty. Tento liberecký rodák se do hudebního světa uvedl v roce 2007 debutovou instrumentální deskou Falešná existence. Kennyho nenajdete čistě jen za mixážním pultem, hraje také na saxofon. Dlouhodobě spolupracuje s Pauliem Garandem.
Vedle jiných míst hraješ i ve fitness studiu JOHN REED. Jak vystupování ve fitku hodnotíš? Je pro tebe hodně jiné hrát pro cvičící publikum?
Hraní ve fitku mě baví víc, než bych čekal. Když jsem kdysi dostal tuhle nabídku, poměrně dlouho jsem váhal, jestli to vzít a jestli to nebude poněkud legrační. Ale přečetl jsem si něco o JR konceptu, podíval se na pár videí ze světa a řekl si proč to nezkusit. Přijde mi, že s hraním v klubech to moc společného nemá, protože zatímco v klubu se člověk celou dobu snaží udržovat určitou „party“ náladu, ve fitku se snažím hrát soundtrack nejen ke cvičení jako takovému, ale i k atmosféře a náladě konkrétního dne. Nejvíc se mi na tom líbí asi ta absolutní volnost. To, že můžu hrát, co chci a co mám rád, bez ohledu na to, jestli to je, nebo není věc vhodná pro klubové hraní. Prostě to, co bych si ke cvičení pouštěl já. Hrát pro lidi, co právě cvičí nebo běhají, je pro DJe poměrně dost unikátní záležitost. Vždycky mám radost, když se za mnou někdo po tréninku staví a řekne, že ho můj set bavil.
Liší se výběr hudby do fitka hodně od toho, co hraješ v klubech a na koncertech s Pauliem Garandem?
Jelikož se i v klubech snažím hrát jen to, co mě hodně baví a co mám rád, tak celkový výběr není úplně rozdílný. V klubovém hraní ale existují nějaká pravidla, reakce na lidi, typ klubu atd. Takže bych řekl, že ve fitku je ten výběr lehce širší.
Chodíš do JR i cvičit? Chybělo ti fitko v období lockdownu?
Přiznám se, že cvičit chodím obecně dost málo. Zaměřuju se spíše na kolektivní a míčové sporty nebo longboard. Ale jelikož už bydlím opět zpátky v Liberci, tak jsem rád, když se do JR dostanu alespoň v rámci hraní. Nicméně to mám stále v plánu, tak snad se brzy zadaří.
V období lockdownu mi toho jako hudebníkovi a DJovi chybělo víc a fitko je samozřejmě součástí toho, na co jsem byl zvyklý a co najednou nebylo.
Za dvanáct let, co se věnuje hudbě, si DJ Australan zahrál po celé České republice, nevynechal žádný přední pražský klub a s DJingem cestoval i do USA a Anglie. Zaměřuje se na technickou stránku hraní, v roce 2012 se stal vicemistrem v soutěži DMC. Zájemcům předává zkušenosti ve škole DJingu.
Do JR chodíš i sám cvičit. Preferuješ spíše sólo tréninky, nebo rád navštěvuješ skupinové lekce?
Já to mám přesně na půl. Chodím na pravidelné úterní lekce s Anežkou na brišáky, protože core je základ, a silové tréninky s vlastní vahou zvládám sám.
Mnozí si nedokážou představit cvičení bez hudby – ty osobně bys zvládl cvičit/běhat v tichosti, nebo jsou pro tebe JOHN REED Radio či sluchátka nezbytností?
Upřímně to zvukové pozadí pomáhá nejen výkonu, ale skryje i funění a jiné zvuky, které člověk při cvičení logicky produkuje (ať chce, nebo ne). Proto hudbu v pozadí určitě ocením 🙂 Ticho je důležitý spíš na józe a u jiných duchovních cvičení.
Kterého DJe si v JR rád poslechneš a my bychom ho neměli minout?
Když se staví Kenny Rough, tak s ním po dlouhé době rád pokecám (nejen o hudbě). Řekneme si, co je nového ve světě hudby, protože má úplně jiný záběr než já, a to je právě super. Hlavně je to super člověk.
Vídáš mezi členy fitka i lidi, které potkáváš na party?
Já to takhle moc nevnímám. Spíš bych řekl, že je to naopak – občas slýchávám od lidí, co jdou kolem „Hej, ty jsi byl teď támhle a támhle? To bylo cool, je super, že jseš tady!“. Fitku to dodává klubový vibe, který nemá chybu. Párkrát se mi v JOHN REED stalo, že lidi před pultem tancovali a úplně zapomněli, že šli cvičit.
DJe Australana máte teď příležitost pravidelně potkávat i na speciální akci BOOST CLUB – reportovali jsme o ní v zářijovém článku. Událost spojující skupinový workout, fitness challenge o ceny a party, o kterou se postará DJ i lidé kolem vás, se koná každý první čtvrtek v měsíci a zúčastnit se můžete i v případě, že nejste členem. Stačí se registrovat přes e-mail nebo na recepci. S kým se 7. dubna uvidíme?!
DJ Friky, který se hudbě věnuje již dvacet let, patří k mezinárodně nejžádanějším zástupcům české DJské scény. Sklidil nejeden úspěch na DMC – World DJ Championships, ať už jako sólista, či součást TROUBLE TEAMu. Hrál na rozličných místech od Číny, USA, Japonska nebo Indonésie přes Kosovo, londýnskou O2 Indigo Arenu až po Svatý Mořic, kde si zahrál ve výšce 3300 nad mořem. V Color Music Radiu má vlastní pořad Frikolora.
Jak se ti hraje v JR? Je pro tebe hraní ve fitku hodně jiné oproti další práci DJe?
Hraje se mi tam dobře. Je to vcelku pohodlné, jelikož je fitness vybaveno technicky lépe než některé kluby, a tak můžu přijít téměř s rukama v kapsách. Určitě se hraní liší od většiny mých vystoupení, protože obvykle nikdo netančí a ani nejsem vyloženě středem pozornosti. O to víc se ale zaměřuji na muziku, u které se snažím, aby byla v přirozeném zahřívacím tempu, což je podle mě někde kolem 105–112 bpm – nechci lidi uvařit 🙂
A jak ses k hraní ve fitku dostal? Oslovili tě, nebo ses přihlásil sám?
Oslovilo mě vedení JR, jestli by mě to zajímalo. Jelikož mám rád různé zvláštní výzvy, s nadšením jsem nabídku přijal.
Stává se ti v JR, že tě někdo osloví s tím, že by chtěl zahrát na přání? Pokud ano, vyhovíš prosbě, nebo naplánovaný playlist neměníš?
To se mi ještě nestalo, ale už se přišli zeptat na skladbu, kterou hraju, nebo natočit video či udělat fotku. Přesně daný playlist nemám, ale jelikož nejsem jukebox, tak by asi moc neuspěli 😀
Článek vznikl ve spolupráci s JOHN REED Fitness.
Zdroj fotografií: JOHN REED