• Beauty  • Tyto potraviny vás zbaví toxinů

Tyto potraviny vás zbaví toxinů

S určitým množstvím toxinů si organismus pomůže sám. Když je jich moc, volá o pomoc. Jak? Únavou, bolestmi hlavy, podrážděností, ekzémy, alergií, bledou pletí… Začněte tak, že do svého jídelníčku zařadíte potraviny, které tělo zbavují jedů.

Goji

Goji patří mezi nutričně nejhodnotnější ovoce. Obsahuje spoustu bílkovin, vitaminů, minerálů a aminokyselin. Ve srovnání s jiným ovocem vyniká nízkým glykemickým indexem. Energii proto dodává postupně, nezpůsobuje zásadní změny v hladině krevního cukru. Potlačuje tak nekontrolované chutě na sladké nebo pocity hladu. Navíc působí i na překyselení organismu.

Granátové jablko

Je efektivním antioxidantem, a tak brání usazování škodlivých volných radikálů v těle, vyrovnává kyselé prostředí v žaludku pro lepší trávení, pomáhá udržovat cévy v dobré kondici a celkově reguluje krevní tlak. Umí pořádně nabudit imunitní systém, mnohé výzkumy dokládají i pozitivní účinky v otázce prevence rakoviny. Toto lahodné ovoce vás nejen zbaví jedů v těle, ale zlepší i stav pleti.

Acai
Obsahuje nejvíce antioxidantů ze všech známých druhů ovoce, množství glykoproteinů, bílkovin, vlákniny a esenciálních omega-3, 6 a omega-9 mastných kyselin. Ovoce açai je považováno za jednu z nejzdravějších potravin na naší planetě. Nejčastěji se podává ve formě šťávy, u nás ho ale v prodejnách zdravé výživy seženete i v nejrůznějších dezertech.Lněná semínka

Dvě lžičky těchto semínek pokryjí doporučenou denní dávku omega-3 nasycených mastných kyselin. Některé studie dokonce tvrdí, že jsou jejich kvalitnějším zdrojem než rybí olej. Navíc semínka fungují i proti rakovině.

Řeřicha

Patří do potravin, které čistí krev i ledviny. Navíc významně posiluje imunitu a zlepšuje trávení. Vedle vitaminu C obsahuje železo, draslík, beta-karoten, thiamin a vápník. Posypte s ní chleba, přidejte ji do polévky či salátu nebo k míchaným vajíčkům.

Kurkuma

Koření, které je víc než jen koření. Leckde se dočtete, že jeho žluté barvivo kurkumin má fantastické účinky proti rakovině. I farmaceutické společnosti ho využívají jako léčivo, protože zlepšuje trávení a podporuje činnost jater.

Fenykl

Říká se, že ať se jí jakkoli, tělu prospívá. Můžete ho popíjet v čaji, pojídat v salátu nebo s ním třeba okořenit polévku. Má vysoký obsah vitaminu C a B, aminokyselin a hořčíku. Nejenže odplavuje toxiny, ale zlepšuje i kvalitu vlasů.

 

 

Zdoje: 123, 4, 5, 6, 7, 8