• Lifestyle  • UPCYCLE!

UPCYCLE!

Každý den vyhazujeme spoustu věcí, které jsou pro většinu z nás jen zbytečným harampádím. Od skleněných lahví, přes knihy, až po zdánlivě nepoužitelný a starý nábytek. A přitom mnohokrát stačí jen trocha barvy, lepidlo, základní nářadí a hlavně dobrý nápad, aby tyto věci mohli ještě dlouho sloužit novému účelu. A mnohdy se stanou nepřehlédnutelnými designovými solitéry! A navíc nestojí téměř nic

Například ze starých lahví od vína, skleniček nebo zavařovacích sklenic se dá s trochou fantazie a zručnosti vyrobit stylové zahradní, nebo interiérové svítidlo. Stačí jen pár prken, či jiný základový fragment, kabely s objímkami z IKEA, a stylové světlo je na světě. Pokud si netroufáte na propojování kabelů, stačí použít místo žárovek svíčky! Je až k neuvěření, jak fantastickou atmosféru může vytvořit jejich světlo, které se láme přes lisované sklo zavařovacích sklenic. Stylová svítidla se dají rovněž vytvořit s pomocí starých proutěných, či drátěných košíků nebo plastových lahví.

A co staré knihy? Romány z růžové knihovny, či školní učebnice? A co třeba stylová lampa, nebo polička? Tady stačí doslova jen pár šroubků, lepidlo a vrtačka, abyste dodali svému domu či bytu opravdu osobitý styl. Fantazii se zde opravdu meze nekladou! A co takhle potapetovat starou komodu či židli třeba nakopírovanými povídkami s dekameronu či starými novinami? Získáte tak designový kousek s opravdovým příběhem. Knihy občas stačí jen slepit či svázat k sobě (pak zůstanou v případě nutnosti použitelné) a hned máte stylový noční stolek přesně podle vašich přání.

Staré cestovní kufry mohou zase stejně dobře posloužit jako odkládací stolek do obývacího pokoje, nebo třeba jako stylová vitrína. Staré dveře a pár prken, co najdete v garáži, se zase mohou proměnit ve stylovou knihovnu. A vyhozená okna se zase mohou stát cosy rámy pro vaše zamilované fotografie. Hlavní je se nebát experimentovat! Design není o drahých věcech a značkovém nábytku, ale především o osobitosti a vkusu a v neposlední řadě také o Vás samotných!

Poděkování a zdroj fotografií: HOUZZ, DECOIST, H DESIGN BY JOE