• Fashion News  • Veganské Stan Smith 2.0 by Stella McCartney

Veganské Stan Smith 2.0 by Stella McCartney

Neexistují snad univerzálnější a populárnější tenisky než právě Adidas Stan Smith. Navzdory současnému trendu tenisek s výraznou podrážkou, klasické Stan Smith budou stát vždy na módním piedestalu. Stan Smith jsou jednoduché a hodí se zkrátka ke každému outfitu. Díky jejich minimalistickému vzhledu je můžete obout jak na odpolední nákupy, tak večer k pánskému obleku. Návrhářka Stella McCartney, která dlouhodobě spolupracuje právě se značkou Adidas, na oslavu 13. výročí spolupráce předělala klasické Stan Smith. Stan Smith jsou tak v roce 2018 poprvé veganské, návrhářka nahradila i tři pruhy značky Adidas Three Stripes hvězdičkami a objevila se na jazyku levé boty. Letos Stella McCartney uvedla na trh již druhou řadu veganských Stan Smith.

Druhá verze navazuje na její první veganské tenisky Stan Smith z roku 2018, které byly vyrobeny též z umělé kůže. Současná kolekce 2.0 se příliš neliší, je podobná té předchozí, ale s jemnými rozdíly. McCartney teniskám dala nový svěží a zábavný design. Boty jsou dodávány s vyměnitelnými tkaničkami bílé nebo duhové barvy. Můžete si tak vybrat bílé tkaničky pro klasický vzhled, či duhové tkaničky na večer. Svršek bot je syntetický a obvyklá lepidla byla nahrazena alternativami. Na první pohled, ani však po obutí, nepoznáte mezi koženými a syntetickými botami Stan Smith rozdíl.

Místo obvyklých laserem řezaných otvorů seřazených do třech pruhů, které byly kdysi použity k vytvoření ochranné známky Adidas, byly opět použity laserem vyřezávané malé hvězdičky, tentokrát však v barevných duhových odstínech, tenisky jsou unisexové. Logo na patě je též v duhových odstínech a pruhy v bordó barvě nahradily pruhy černé. Tenisky jsou, stejně jako předchozí model, na levé botě s portrétem a podpisem návrhářky a na pravé botě s portrétem a podpisem slavného amerického tenisty.

Stella McCartney, která dlouhodobě prosazuje udržitelnou módu, nepoužívá žádnou kůži, kožešiny a peří ani ve svých kolekcích, tak měla samozřejmě stejný přístup i při navrhování těchto ikonických tenisek. Druhá verze Stan Smith tedy musela být také veganská, inspiraci duhovými odstíny pak naleznete v návrhářčině kolekci jaro/léto 2020. Samotný Stan Smith dal veganským botám také zelenou a chválil si spolupráci s návrhářkou, se kterou jako s úplně první osobností sdílel svou tvář. Vytvořením veganských alternativ k živočišným, i použitím recyklovaných materiálů, pomáhá Stella McCartney změnit budoucnost módy na udržitelnější a etičtější. Podle návrhářky jí veganské tenisky přinesly nové mladé uvědomělé zákazníky.

„Tolik mladých lidí přišlo do našich obchodů, aby se zeptaly na Stan Smith,“ řekla návrhářka v rozhovoru pro britskou Vogue.

Zařadíte se také mezi majitele nových veganských tenisek Stan Smith by Stella McCartney? Boty od McCartney mají řadu fanoušků mezi celebritami včetně Madonny a vévodkyně Meghan Markle. Herečka Emma Thompson, která navštívila Buckinghamský palác, aby přijala ocenění od prince Williama za její herecké a dramatické služby, se v tento významný den také rozhodla pro sportovní modrý oblek Stella McCartney a veganské tenisky Stan Smith by Stella McCartney. To je snad dost pádný důkaz, že tyto boty užijete prostě všude. Prodej tenisek byl zahájen 2. prosince jak na webových stránkách Stella McCartney, tak v obchodech a u vybraných prodejců po celém světě.

Zdroj: FB Stella McCartney