• Styling  • Je maxi mikina vrchol nevkusu, nebo stylový módní doplněk?

Je maxi mikina vrchol nevkusu, nebo stylový módní doplněk?

A je to tady. Zima a s ní spojené svetry, mikiny, bundy a kabáty. Jedním z hlavních trendů letošní sezóny je maxi oblečení, ale jak třeba v takové maxi mikině nevypadat tlustě, neforemně a nevkusně? Je to stejné, jako se vším. Musíte vědět, jak ji nosit a možná se z ní stane jeden z nejstylovějších kousků vašeho šatníku. 

Noste maxi oblečení. Jak? Přece s grácií

Tady jsou naše rady:
  1. Kupujte si oblečení nadměrných velikostí o dvě velikosti větší. Jste-li štíhlá a vysoká budete vypadat, jako že máte velikost 3 až 4 krát větší. Nemá smysl si kupovat jen o jedno číslo víc, nikdo váš záměr být IN nepochopí.
  2. Pro nadměrné velikosti jsou nejlepší neutrální a pastelové barvy. To znamená všechny odstíny šedé, černé, bílé a béžové.
  3. V kombinaci s dalším oblečením si spíš hrajte s texturami než barvami.
  4. Výhoda je, že maxi oblečení zakryje všechny nedokonalosti. Samozřejmě to neznamená, že od teď máte přestat sportovat a začít se cpát fast foodem, ale můžete se v něm cítit lépe, než v jiném oblečení.
  5. Páté pravidlo je, že při nošení maxi oblečení neexistují žádná pravidla.

Maxi mikina – to nejhorší, nebo to nejlepší, co si můžete vzít na sebe?

Nechte si poradit, jak si vybrat, aby byla trendem vašeho šatníku:
  1. Vyberte si mikinu s velmi dlouhým rukávem, aby jste je mohli zahrnout. Zahrnuté rukávy jsou totiž ikonickým prvkem maxi mikin. Vyberte tu, která má asi o 6 cm delší rukávy, než je vaše běžná velikost. Existují i mikiny, které mají manžety. Ty vám usnadní jejich zahrnutí.
  2. Kupujte si mikiny, které jsou vyrobeny přímo jako maxi. Jen tak docílíte opravdu skvělého vzhledu. Takové mikiny vám totiž perfektně padnou v ramenou, ale všude jinde zůstanou nadrozměrné.
  3. Abyste dosáhli kýženého efektu, můžete si také koupit mikinu o pár čísel větší. Ale pozor, v tom případě kupujte o 2 velikosti větší, než je ta vaše. Než ji koupíte, dobře si ji vyzkoušejte. Určitě nenoste mikinu, která je jen o jedno číslo větší, než nosíte obvykle. Budete vypadat spíš špatně oblečené, než v moderní maxi mikině.
  4. Vyberte si odstín, který nejlépe vyjadřuje váš osobní styl. Zamyslete se, jaké barvy už ve své skříni máte. Například, pokud máte ve skříni mnoho pastelů, vyberte si kontrastní šedou nebo černou maxi mikinu.

Perfektní maxi mikinu perfektně slaďte s dalším oblečením

Džíny se hodí ke všemu, i k maxi mikině

Spárujte svou maxi mikinu s džíny a vytvořte tak perfektní street style. Jedním z nejjednodušších způsobů, jak v maxi mikině nevypadat „velká“, je vzít s k ní džíny vypasované.  Abyste byli trendy, vezměte si ty roztrhané. Předvedete tak svoji postavu v plné kráse a budete bezkonkurenčně stylová.

Stylová kombinace? Velká mikina a něžné šaty

Maxi mikina přes dlouhé šaty, to je kombinace, která z vás udělá hvězdu. Vyberte si tak dlouhé šaty, aby pod velkou mikinou vykukovaly. Šaty, které budou v kontrastní barvě proti mikině, vás rozzáří a zajistí, že vás zaručeně nikdo nepřehlédne.

Maxi mikina není jen mikina, ale i stylové trendy šaty

Vypadat velmi žensky a při tom netradičně budete, když maxi mikinu povýšíte na šaty. Vyberte si mikinu, která je dostatečně dlouhá, aby se mohla nosit jako šaty, nebo dokonce takovou, která je speciálně navržena pro nošení jako šaty. „Mikinošaty“ spárujte s vysokými kozačkami nebo kotníčkovými teniskami. Je-li moc chladno na holé nohy či punčochy, vezměte si legíny.

 „Vždy jsem věřil, že móda neexistuje jen proto, aby ženy dělala krásnějšími, ale také proto, aby jim dodala odvahu a sebevědomí.“ Yves Saint Laurent

Mějte odvahu a s módou si hrajte. Je to přece hlavně zábava.