• Lifestyle  • VÍKENDOVÁ REZIDENCE VE SKANDINÁVSKÉM STYLU

VÍKENDOVÁ REZIDENCE VE SKANDINÁVSKÉM STYLU

Rezidence Amagansett  je minimalistický dům, nacházející se v Hamptons,  luxusní lokalitě, kde hledají své víkendové útočiště ti nejbohatší z kosmopolitního New York City. Minimalistický dům, navržený Ronenem Levem, upoutá pozornost ve všech směrech. Jednoduchá cihlová stavba s rozsáhlými terasami v přízemí i v prvním patře a velkoplošnými okny je navržena ve skandinávském duchu. Jediným dekoračním prvkem jejího exteriéru jsou tedy pouze zdi, obložené režnými cihlami.

Minimalistickému exteriéru domu odpovídají také jeho interiéry. Vše se nese v jednoduchém severském stylu za využití světlých barev, přírodních materiálů  a nábytku jednoduchých a líbivých tvarů. Dojem prostoru umocňuje také fakt, že je v interiéru pouze minimální množství příček. Hlavní komunikační zónou je samonosné ocelové schodiště s dřevěnými stupni, které propojuje suterén, kde nalezneme potřebné technické zázemí s přízemím, kde se nachází denní zóna, a galerií v prvním patře, odkud je přístup do ložnice.

Obývací pokoj, který plynule navazuje na kuchyni, poskytuje dostatek místa pro zasloužený odpočinek po náročném pracovním týdnu. Jako kontrastní prvek ke světlému nábytku byla použita dvě apartní křesílka v modré barvě. Jídelně pak vévodí jednoduchý jídelní stůl z březového masivu. Ložnice se pak nesou v podobné barevnosti. Každá z nich je vybavena také vlastní šatnou a koupelnou, aby tak zůstalo maximálně zachováno soukromí a pohodlí majitelů či jejich hostů. Pozornost dozajista také upoutá designové osvětlení, které do všech prostor rezidence dodala firma Appartus.

Poděkování a zdroj fotografií: Ronan Lev