• Street style  • Aby v zimě bylo teplo: Puffer Jackets

Aby v zimě bylo teplo: Puffer Jackets

Nastal čas, kdy se dny zkracují a stávají se chladnějšími a chladnějšími, proto je teď ta správná doba vyrazit do obchodů, podívat se po nějakém teplém kabátu či bundě, které vás nejen zahřejí, ale zároveň budou trendy.  

Poslední dobou se stále vezeme na trendech, které se vrací z doby našich rodičů. Jinak tomu není ani v případě tzv. puffer jackets/coats, neboli vatovaných bund, či vaťáků. Ne, nejsou o nic víc slušivé, než byly v době své poslední slávy, a ano, budou tuto sezónu všude.

Spousta značek si tento znovuobjevený poklad přivlastnila a dodaly mu trochu vlastní osobitosti. Není tedy divu, že puffer coats ovládly Instagram značek. Jako příklad si můžeme uvést, dnes všemi oblíbenou, Balenciagu. Značka představila puffer coats, jak v sezóně Podzim 2016, tak v sezóně podzim 2017.

(Balenciaga fall 2016)

Puffer coats nepatří zrovna mezi postavě lichotící kousky, tudíž je potřeba zvolit strategii, jak je nosit. Zmíníme takové dvě, podle nás hlavní. První je, že vyvážíte objem, který máte nahoře, úzkým spodkem. Ideálně třeba slim, ke kotníkům sahající kalhoty, nebo třeba pouzdrová sukně. Druhá strategie, je pro ty odvážnější. Obsahuje jakoby zmaximalizování onoho baggy looku, tedy sáhnout po širokých kalhotách nebo oversized kardiganu.

Zdroje: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14