• Lifestyle  • VILA, KDE VLÁDNE STYL!

VILA, KDE VLÁDNE STYL!

Moderní vila s akcenty cosy skandinávského designu. Asi tak by se dal stručně charakterizovat projekt Corkelis house, navržený kreativní divou Kathryn Tyler (LINEA STUDIO). Již na první pohled nás zaujme neuvěřitelně jednoduchá a přitom působivá koncepce celého domu s velkorysými okny a interiéry, jež pozbývají zbytečných příček. Sama hlavní fasáda, na níž se harmonicky střídají bíle natřené plochy z pohledového betonu s modřínovými obklady a okny, evokuje dojem kubistického uměleckého díla a přitom skvěle koresponduje s okolní přírodou.

Tato jednoduchost pak prostupuje také interiéry vily. Přízemí je vyhrazeno společenskému prostoru s jídelnou, kuchyní, obývacím pokojem a velkorysou pracovnou. Samozřejmě nepostrádá také nezbytné sociální zázemí. Podlahy jsou zde bez výjimky z betonu, který svou jemně šedou barvou dokonale ladí s betonovými stěnami. Velmi zajímavým prvkem je dřevěné schodiště, jež je zároveň regálem pro uložení drobností a kuchyňského nádobí. Kuchyně s ostrůvkem a skříňkami v bílé barvě, pak jakoby ustupuje do pozadí, aby dala vyniknout dřevěnému stolu s židlemi v designu evokujícím zlatá šedesátá léta. Na tento prostor pak navazuje jen volně oddělená pracovna s knihovnou, ze které je přímý přístup na zahradu. Nábytek je téměř bez výjimky volen v zemitých odstínech, které celý dům proteplují. Jen na několika místech je celý koncept rozbit černě vymalovanými nikami, či designovými solitéry, jež vnášejí do interiérů potřebnou dynamiku. Krb v obývacím pokoji se subtilními litinovými kamínky je pak typicky britským prvkem, který dává jasně najevo, ve které zemi se dům nachází.

Po již zmiňovaném multifunkčním schodišti se dostaneme do prvního patra s parketovými podlahami, kde své místo nalezly ložnice a koupelna. Ani zde nebyli majitelé domu, díky velkorysému prosklení, ochuzeny o úchvatné výhledy do okolní krajiny. Na spojovací galerii pak každého upoutá dvojice komod ze sedmdesátých let, doplněných nástěnnou plastikou ze stejného období. Ložnice samy o sobě jsou pak zařízeny čistě funkčně, a jejich vybavení se v podstatě omezuje pouze na postele a nezbytné úložné prostory, hravě doplněné vintage sedacím nábytkem.

Poděkování a zdroj fotografií: LINEA STUDIO