• Lifestyle  • Vitra představuje novinky od světových designerů do domácnosti i kanceláře

Vitra představuje novinky od světových designerů do domácnosti i kanceláře

Švýcarská značka Vitra představila nejnovější přírůstky do portfolia doplňků. Novinky pro podzim a zimu 2021 zahrnují nábytek a doplňky navržené Arikem Levym, Konstantinem Grcicem, Georgem Nelsonem, Edwardem Barberem a Jayem Osgerbym a Jasperem Morrisonem. S ohledem na aktuální téma práce z domova a homeoffice vzniklo kromě domácích doplňků také příslušenství pro dobře organizovanou domácí kancelář. Kolekci doplňků Vitra spojuje autenticita, radost a hravost.

Kancelářské doplňky

Chap a Chap Tray, Konstantin Grcic

Stolička Chap vypadá na první pohled povědomě: jeho příbuznost s nízkými čtyřnohými stoličkami nebo odkládacími stolky je evidentní. Díky jednoduchému tvaru se dá využít pro vícero příležitostí. V domácím prostředí poslouží jako podnožka, odkládací stolek nebo samostatná židle. Je lehká a stohovatelná, takže ji lze vzít s sebou na workshop či hromadnou schůzku a stejně rychle ji zase uložit. Konstrukce nohou poskytuje oporu pro úložný prostor Chap Tray. Jeden nebo více boxů pro uložení telefonu, kabelů či papírů lze umístit pod sedadlo stoličky. Chap a Chap Tray jsou vyrobeny z recyklovaných plastů a samy jsou 100% recyklovatelné. Oba produkty jsou k dispozici v různých barvách.

Přihrádka Locker Box, Konstantin Grcic

Už několik let se podoba kanceláří mění v souvislosti s flexibilními způsoby práce. Pracovat už nemusíte jen u přiděleného pracovního stolu, ale i jinde – podle toho, jestli konkrétní úkol vyžaduje plodnou diskusi s kolegy, nebo klidné soustředění. Je proto praktické, aby zaměstnanci měli své osobní pracovní nástroje stále při sobě. Locker Box je lehká přenosná bedýnka, do které se vejde vše, co člověk k práci potřebuje – notebook, klávesnice, papíry, pera, kabely, harddisky nebo sluchátka – a na konci dne se dá snadno uložit. 

Konstrukce Locker Box je jednoduchá a pevná. Dva boční panely z recyklovaného plastu jsou spojeny hliníkovými trubkami a vrchní trubka slouží jako rukojeť. Na zbývajících pěti trubkách visí konstrukce z textilních panelů, které tvoří jednotlivé kapsy.

Vyrábí se v různých barvách a v případě potřeby se dá rychle rozložit.

Stolek NesTable Update, Jasper Morrison

Kompaktní stolek na notebook NesTable s nastavitelnou výškou i úhlem náklonu je v dnešní době stejně aktuální, jako dříve. Představuje praktické řešení trendu mobilní, neteritoriální práce v kanceláři a pro ty, kdo pracují z domova, je vítanou alternativou ke kuchyňskému i psacímu stolu. 

Jasper Morrison, ve spolupráci s Vitrou, upravil a rozšířil paletu barev, v nichž se NesTable vyrábí. Díky nové škále odstínů je snadné najít ten správný pro jakékoli prostředí, včetně domácnosti.

Organizér Toolbox RE, Arik Levy

Toolbox RE je praktický organizér na ukládání i přenášení drobných pracovních nástrojů a příslušenství. Je vyroben z recyklovaného plastu z průmyslového odpadu a po skončení své životnosti je také 100% recyklovatelný. Toolbox RE se vyrábí v různých barvách.

Doplňky do domácnosti

Nástěnné hodiny – Diamond Markers Clock, George Nelson

Designérské studio George Nelsona vytvořilo v padesátých letech širokou škálu předmětů denní potřeby s cílem vnést do amerických domácností moderní design. Součástí této škály byla i rozsáhlá série nástěnných hodin. Vitra začala některé z nich znovu vyrábět a hodiny Diamond Markers Clock jsou nejnovějším přírůstkem do této skupiny.

Hodinové značky ve tvaru diamantů jsou uspořádány kolem točícího se potištěného hliníkového kotouče, na kterém je připevněna minutová ručička. Stejně jako ostatní modely této kolekce, i hodiny odráží kreativní přístup George Nelsona a jeho týmu k tvarům a materiálům. Široký výběr nástěnných hodin od Vitry, které jsou všechny vybaveny kvalitními quartzovými strojky, obsahuje tolik variant, že uspokojí téměř každý vkus.

Nelson Bench black, George Nelson

Čistá lineární estetika lavice Nelson Bench odráží propojení George Nelsona s architekturou. Stejně jako jiné Nelsonovy produkty má i tato lavice navržená v roce 1946 několikeré využití. Slouží stejně dobře k sezení jako k ukládání nebo vystavovaní věcí. 

Nyní Vitra vydává Nelson Bench ve verzi, kdy jsou sedadlo, charakteristické jasanové lišty i podstavec nalakované načerno. V této nové jednobarevné verzi na sebe Nelson Bench bere podobu jednodílného architektonického prvku. Vyrábí se ve dvou velikostech.

Kolekce miniatur Miniatures Collection – Tip Ton, Edward Barber & Jay Osgerby

Vitra Design Museum už přes dvě desetiletí vyrábí miniaturní repliky přelomových kusů nábytkového designu ze své sbírky. Kolekce Miniatures Collection pokrývá celé dějiny designu průmyslového nábytku – od historismu a secese po Bauhaus a Novou věcnost, od Radikálního designu a postmoderny až do dnešní doby. 

Nejvýraznějším rysem židle Tip Ton, kterou navrhli Edward Barber a Jay Osgerby, je to, že se dá naklonit dopředu. Přední hrany ližin se zvedají v úhlu devět stupňů, aby se židle mohla naklonit mírně dopředu a zůstat v této poloze, což zlepší držení těla, krevní oběh a soustředění sedícího.

Židle Tip Ton byla původně navržena pro školu v anglickém městě Tipton a od té doby se díky svému dokonale proporčnímu designu stala všeobecně rozšířeným sedadlem.  V roce 2021 slaví 10 let od svého návrhu.

Dá se koupit jako sada 3 kusů nebo jako samostatná miniatura v ledovcově modré barvě.

Zdroj fotografií: Vitra Česká republika

Marketing manager