• Styling  • Vrstvení oblečení není věda – je to radost!

Vrstvení oblečení není věda – je to radost!

Pod slovy “vrstvení oblečení” nehledejte žádnou vědu. Vrstvení je o citu a vkusu. Můžeme tomu říkat jednoduše umění. V umění hraje velkou roli vlastní představivost, nápady a fantazie. To samé platí i u vrstvení. Inspirujte se z outfitů, které se vám líbí a vytvořte si vlastní kombinace.

Ale chce to trochu tréningu. Najít zaručené tipy a triky, jak na to, nebo si oblíbit určité kombinace a ty potom stále lehce obměňovat.

Krátké přes dlouhé

Velký pozor si dávejte na kombinování různých délek. Vždy budou lépe vypadat dlouhé šaty, nebo tílko a na to kratší kousek oblečení. Rozhodně na kombinaci krátké sukně a dlouhého saka už tak pěkný pohled nebude.

layering clothes

Vlnu klidně použijte ve větším množství

Pokud máte rádi vlněný, nekousavý materiál, tak směle do něj. Zase tu, ale platí pravidlo kombinování délek. Pod krátký vlněný svetřík vždy patří delší halenka, nebo tričko lehce pod zadeček.  Rozhodně ne naopak. Pozor si dávejte na různé směsi vlny. Ty by vás moc nezahřály, spíše naopak! Vsaďte na Kašmír, Mohér, nebo Merino.

layering clothes for win

Zajímavé detaily

Vzít si na sebe dlouhé bavlněné šaty s džínovou bundičkou a dlouhým kabátem zase taková věda není. Ale zvolit jeden kus oblečení, který se odlišuje od ostatních kusů oblečení je už umění. Jednou za čas si kupte oděv, který je něčím výjimečný. Ať už je to uzel, jako na obrázku, nebo různé potisky, zajímavé vzory a asymetrické délky. Pak ho jen kombinujte s dalšími jednoduchými kousky.

l clot for winter street style

Šátek středem pozornosti

Výborným pomocníkem je velký šátek. Při nevlídném počasí vám poskytne výbornou “skrýš” téměř celého outfitu a na víc skvěle zahřeje. V tomto případě vybírejte z kvalitních hřejivých materiálů.

street style

Mix materiálů

U vrstvení oblečení je mix materiálů velmi důležitý. Tímto způsobem přidáte celkovému dojmu z outfitu na intenzitě. Chlupaté materiály patří na vrch outfitu. Pod kožešiny pak můžete zvolit třeba kožený křivák, sako nebo vlněný kabát. Volba je opět na vás.

f739db4be70e61e1180e4e3c4a0d27f5

Na vzory nezapomínejte!

Vzor vždy dodá outfitu šmrnc. Na trhu si můžete vybrat z široké nabídky šátků a šál. Je jen na vás, kterému dáte přednost. Jestli zvířecímu, pruhovanému, kostkovanému, květinovému nebo puntíkovanému vzoru. Vždy dbejte na celkový dojem z celého outfitu. Květinový vzor sedne více k romantickému stylu, ale k punkovému už tolik ne.

16

 Mark♥Po ( marketa-potjahajlova.cz )

Zdroj: 1