• Lifestyle  • Výstava Handmade Dreams

Výstava Handmade Dreams

Milovníci české bižuterie, která si spolu s českým sklem vydobyla nesmazatelné postavení nejen v našich srdcích ale také v zahraničí, se mohou přijít podívat na právě probíhající výstavu Handmade Dreams. Ta probíhá v Českém centru Praha a návštěvníkům představuje současný tah českého šperkařství.


Výstava vznikla za odborného, přesto kreativního, dohledu Petra Nového a možnost na ni máte uvidět kupříkladu vize reprezentované výběrem z vítězných prací z designové soutěže Mistr křišťálu. Ta probíhá již devátým rokem pod hlavičkou největšího českého výrobce bižuterie, společnosti PRECIOSA, a.s., a ve spolupráci s Muzeem skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou i Českou sklářskou společností.

5-preciosa-beauty-detail

Návštěvníci Handmade Dreams se seznámí se současnými firmami zabývající se výrobou skleněných polotovarů jimž perly a bižuterní kameny vévodí, ale také dostanou příležitost poznat nové výrobky inspirované aktuálními trendy ze světa designu i módy prostřednictví práce studentů ze šperkařských a sklářských škol.

Současná česká bižuterie patří dodnes ke světové špičce, toto tvrzení dokazuje i fakt, že řemeslné dovednosti výrobců ze severu Čech jsou dodnes využívány i ikonickými módními značkami jako je Karl Lagerfeld, Gaultier nebo Nina Ricci.

4-odvarka-celek

Výstava potrvá do 30. června 2016 a poté dále poputuje do deseti evropských měst. Na konci roku spatří světlo světa na zámořských prezentacích.

10-master-of-crystal-detail

Zdroj: 1