• Lifestyle  • WHITE INTENSIONS

WHITE INTENSIONS

Strop ze surového betonu, velkoplošná okna v industriálním stylu a jasně bílé stěny jsou hlavními atributy tohoto netradičně řešeného loftu, jehož projekt je dílem belgického architektonického ateliéru ADN ARCHITECTURES. Jeho tvůrci se rozhodli využít vysokých stropů a rozdělili celý prostor rozčlenit pomocí dvou bílých bloků ve tvaru kvádrů, které opticky rozbíjejí koncept klasických openspace a dávají tomuto, původně industriálnímu, prostoru zcela nový rozměr.

Ze vstupního prostoru se ihned dostaneme do denní zóny s kuchyní a jídelnou. Dlouhá kuchyňská linka, sestávající pouze ze spodních skříněk v bílém lesku, a dubový jídelní stůl, doplněný plastovými židlemi v designu manželů Eamesových, jsou v podstatě jediným zařízením tohoto prostoru. Všudypřítomná bílá je rozbita pouze nezapomenutelnou dětskou stoličkou Puppy v designu Eera Aarniaa a ikonickým křesílkem Louis v designu Philippa Starcka v černém plastu.  Úložné prostory nalezly své místo ve vysokých bílých skříních, jež zabírají celou východní stěnu až ke stropu a poskytují tak dostatek místa pro uložení oblečení, ale také sezónních věcí, jelikož majitelé jsou milovníky zimních sportů. V přízemí prvního z „kvádrů“ se nachází minimalisticky řešená koupelna. Solitérní vana je skutečným designovým šperkem a transparentní sprchový kout do celého konceptu dokonale zapadá. Dostatek světla sem propouští stěny z mléčného skla, které zároveň poskytují dostatek soukromí.

Po samonosném ocelovém schodišti se pak dostaneme do horní části bytu, která je vyhrazena ložnici, jejímž jediným zařízením je nízká postel, oddělené od zbytku prostoru bílým děrovaným plechem. V patře druhého z „kvádrů“ se pak nachází pracovna s jednoduchým pracovním stolem a zajímavou komodou.

Poděkování a zdroj fotografií: ADN ARCHITECTURES