• Fashion News  • MERCEDES-BENZ PRAGUE FASHION WEEKEND 2014

MERCEDES-BENZ PRAGUE FASHION WEEKEND 2014

Módní událost Mercedes-Benz Prague Fashion Weekend, která proběhne v termínu  3. – 7. 9. 2014, zveřejnil tvář, která bude reprezentovat celou událost.

Oficiální vizuál MBPFW 2014

Jana Knauerová, rodačka z Lovosic, i přes svojí velkou pracovní vytíženost, přijala spolupracovat s letošním MBPFW 2O14. Oficiální fotky si vzalo na starost česko-německé duo fotografů – René & Radka, fotky vznikaly ve slunečném Los Angeles.

„Jana je star agentury Czechoslovak models a českého modelingu obecně. Líbí se mi její androgynní look, ale má v sobě zároveň i ženskost, kterou jsem chtěl na vizuálu zachytit. Od začátku jsem věděl, že vizuál musí nafotit česko-německé fotografické duo René a Radka. Vážím si jich za to, co dokázali. Libí se mi jejich styl a též jsem byl přesvědčen, že dokážou vystihnout náladu fotky, kterou jsem si pro vizuál představoval. Místo focení v Los Angeles bylo rozhodnuto hned na začátku. Jen v této lokaci se nachází jedinečné světlo, které podpořilo tu správnou atmosféru a výraz,“ uvedl nový ředitel MBPFW Lukáš Loskot.

Česká topmodelka Jana Knauerová má za sebou mnoho focení pro světoznámé a uznávané titulky, editoriály a kampaně jako je například Versace, Topshop aj.  Podle serveru models.com, patří Jana mezi padesát nejlepších modelek světa.jana-knauerova - MOJEH Magazine, Dubaj- 137987

„Focení bylo skvělé, velmi jsem si to užila. Navíc jsem po delší době měla zase možnost fotit s Reném a Radkou. Focení s nimi mě vždy baví. Byla to též jedinečná příležitost, jak aspoň na dva dny opustit vymrzlý New York a ohřát se v L. A. České designéry a módu mám ráda. Asi nikoho nepřekvapí, když řeknu, že se mi líbí tvorba Jakuba Polanky. Hodně jsem pro české editoriály fotila modely Petry Ptáčkové, a ty mě bavily! Jinak se vždycky moc těším na novou kolekci La Formely, jsem zvědavá, s čím letos přijdou. Co se mého osobního stylu týče, v běžném životě preferuji minimalismus tmavé barvy a ležérně pohodlný styl,” svěřila se topmodelka Jana Knauerová. 

jana-knauerova - titulka Vogue Japan - 110383

Co nás letos čeká v MBPFW 2O14?

Kromě hvězdy Jany Knauerové, která se osobně zúčastní celé akce, je opět připraveno mnoho doprovodných programů, workshopů a především představení nových kolekcí SS 2015.

MBPFW opět nezapomíná na mladé talenty a letos namísto soutěže START – UP , připravilo soutěžní workshop s Liběnou Rochovou  – RED CUT. Celá soutež, kterou zašťituje UMPRUM, vyvrcholí 7. září, kde se představí vybrané soutěžní kolekce a vybraná porota rozhodne o vítězi, který vyhraje možnost zdarma představit svoji kolekci na MBPFW v roce 2015. Podrobnosti o průběhu a více informací se dozvíte na webových stránkách www.mbpfw.com

a oficiálním facebookovém profilu www.facebook.com/mbpfw