• Fashion News  • Yvan Mispelaere, nový módní designer Roberta Cavalliho

Yvan Mispelaere, nový módní designer Roberta Cavalliho

Yvan Mispelaere, bývalá pravá ruka Diane von Fürstenberg, byl jmenován Robertem Cavallim, jako vůbec první designový ředitel. Dva a půl roku působil v Diane von Fürstenberg, ale již předtím bylo jméno Mispelaere často skloňováno. Jako designer pracoval například v módním domě Chloé, Valentino a Gucci. Je velmi známý pro svou lásku k Art Decu a období Bauhausu.

Svůj odchod z DVF oznámil jen dva dny poté, co odprezentoval svou kolekci jaro / léto 2013. Svůj odchod okemntoval slovy: “Děkuji Dianě, byla to velká příležitost pro ni pracovat, a také se spoustu dalšími talentovanými lidmi. Čeká je určitě spoustu dalších úspěchů. Bylo to horlivé rozhodnutí, ale čekám na další výzvu.” Rok po překvapivém odchodu z Diane von Furstenberg, se francouzský návrhář Yvan Mispelaere stává novým design ředitelem módního domu Roberto Cavalli. Jeho první kolekce pro Roberta Cavalliho představí kolekcí podzim / zima 2014, kterou předvede na Milan Fashion Week v únoru příštího roku.

Pojďme se podívat na malý medailonek Yvana Mispelaera.

Mispelaere vyrostl v Normandii, kde strávil své dětství. Už jako malý šil své sestře šaty na její panenky.  Po studiích strávil řadu let u různých francouzských a italských návrhářů. V roce 1989 začal pracovat s Claudem Montana, který byl ředitelem Haute Couture v módním domě Lanvin. Poté, co strávil pět let jako asistent Montany, odjel Yvan Mispelaere do Říma pracovat jako krejčí pro Valentina. Po čtyřech letech strávených u Valetnina odchází.  Několik let strávil na cestách, poté se vrací zpátky do Paříže. Jako umělecký ředitel značky Feraud najde naplnění v navrhování typicky francouzském stylu, který mluví o ženskosti a lehkomyslnosti. Féraud je nyní součástí nizozemské skupiny Secon. Kromě haute couture, je Féraud také známý díky své ready-to-wear linii – svatební šaty, šperky. V roce 2002 německá skupina ESCADA vrací 90% akcií Feraud a Yvan Mispelaere opouští společnost. Po Feraud, Mispelaere pracuje pro Chloé jako asistent Phoebe Philo. Poté se dostává na pozici designového ředitele Gucci, kde pracuje pod kreativní ředitelkou Fridou Giannini.

00010h_426x639 00020h_426x639 00040h_426x639 00050h_426x639 00060h_426x639